Foto

Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādē noritēja projekta nedēļa «Skaista mana tēvu zeme»

Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādē šī gada novembrī noritēja projekta nedēļa «Skaista mana tēvu zeme». Projekta mērķis - attīstīt bērnu radošās spējas, mācīšanās un sadarbības prasmes, iegūt jaunas zināšanas par Latvijas vēsturi, kultūru, pilsētām, upēm, ezeriem un dzīvniekiem. Darbojoties projektā bērniem veidojās cieņpilna attieksme pret savu valsti un tās simboliem.

Novembrī iestādes telpas dekorēja ar bērnu darbiem un novēlējumiem Latvijai. Mūzikas zāli izdekorēja ar latvju zīmju rakstiem, Latvijas valsts simboliem, pedagogu kolektīva izveidoto plakātu (kolāžu) «Latvijas bioloģiskā daudzveidība». 
Latvijas dzimšanas dienai veltīts koncerts «Tev mūžam dzīvot, Latvija!» notika 15. novembrī. Bērni un darbinieki tautas tērpos dejoja un dziedāja dziesmas par Latviju. Sagatavošanas grupas «Mākonīši» bērni dejoja deju
 «Mēs būsim tā» (J.Ķirsis, M.Cielēna) un dziedāja dziesmu «Rīgas gaiļi» (V.Ļūdēns). Uz ekrāna  demonstrēja video filmas par Latvijas skaistākajām un ievērojamākajām vietām, par galvaspilsētas Rīgas kultūrvēsturiskajām celtnēm.
Jaunāko grupu bērni svētku pasākumā kopā ar pasaku varoni Sprīdīti devās ceļojumā pa Latvijas dabas takām, mežiem, Rīgas ielām, tiltiem.

Tradīcija mūsu svētku noslēgumā ir kopdziesma «Labi dzīvot Latvijā!» (V.Pavlovska). Jaukā, patriotiskā un pacilātā gaisotnē tika stiprināta piederības sajūta un mīlestība par savu dzimteni Latviju.
Visas nedēļas garumā bērni papildināja savas zināšanas par Latviju. Svarīgi, ka bērniem radusies izpratne, cik skaista un dažāda ir mūsu Latvija. Katrā grupā bērni kopā ar skolotājām pārrunāja tās vērtības, kas sekmē patriotisko audzināšanu,  piederības un vienotības  jūtu nostiprināšanu.

Valsts svētku laikā noslēdzās starptautiskais projekts «Mēs mīlam savu pilsētu», kas bija uzsākts šī gada 18. martā. Projektā iesaistījās  – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas pilsētas. Mūsu iestāde projekta ietvaros pārstāvēja Rīgu. 4.posmam bērni sagatavoja deju, dzejoļus par Rīgu un kopā ar skolotājām priecīgi dziedāja dziesmu: «Mēs mīlam savu Rīgu!».

Tekstu sagatavoja Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādes  pedagogu kolektīvs 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit