Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādei “Austriņa” - 30 gadi

15. maijā - smaržīgo ievu un plaukstošo ābeļu balto ziedu laikā, ir pienākusi trīsdesmitā dzimšanas diena. Par godu "Austriņai" un ievērojot ārkārtas situācijas ierobežojumus, šoreiz sveicieni iestādes jubilejā tiek gatavoti neierastā veidā, bet tik pat sirsnīgi un mīļi.

Katra grupa piedalījās individuāla sveiciena izveidošanā, kuru nosūtīja uz WhatsApp platformā izveidoto grupu, tad vadītājas vietniece Dace Rutkovska izveidoja kopīgo visu grupu sveicienu. Pavisam viegli, lietojot tehnoloģijas, gan darbinieki, gan vecāki saņēma bērnu un darbinieku veidoto dzimšanas dienas apsveikumu.

Vēl viena jauna iestādes tradīcija - "Austriņas" dāvaniņa bērniem. Tieši 30. bērnudārza dzimšanās dienā un arī visās turpmākajās dienās  katrs bērns saņems "Austriņas" pasi vai piederības zīmi.

Lai dotos ceļojumā ir nepieciešama pase, tāpēc ģimenēm būs jāuzņemas atbildība. Arī "Austriņā" katra pavadītā diena ir kā jauns ceļojums, bet ja pase palikusi mājās, tad būs vien jāpadomā un jāpieņem jauns lēmums, ko darīt? Ceru, ka katrs bērns tad dienas laikā izgatavos jaunu pasi un turpmāk, nākot uz bērnudārzu, labāk atcerēsies, ka pasei vienmēr jābūt līdzi. Protams, pašiem mazākajiem par to, lai pase būtu līdzi, gādās vecāki. Tas būs pašvadītas mācīšanās viens no piemēriem vecāka vecuma bērniem, bet jaunāko bērnu vecāki palīdzēs divu ēku dežurantiem operatīvāk un precīzāk veikt bērnu sagaidīšanas darbu. Joprojām tikai darbiniekiem un bērniem ir atvērtas divu ēku durvis. Paldies par sapratni un jauno svētku svinēšanas pieredzi.

Par godu mūsu mīļajai "Austriņai" abu ēku teritorijās (Ziepniekkalnā, Dižozolu ielā) pie galvenās ieejas stādījām krāšņus hortenziju krūmus, izvietojām nokarenās fuksijas un veidojām jaunu ceriņu un jasmīnu aleju. Tā būs arī viena no jaunā sajūtu dārza daļām par kuru stāstīsim arī  ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projekta "Teaching learning spaces competence from early childhood education (Pirmsskolas vides nodrošinājums bērna kompetences veicināšanai)" TELESPA 2018-1-RO01-KA201-049545 (PVS ID 3910) kolēģiem.

Svētku svinībām lietojām arī video sveicienus. Paldies pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājai Mārai Blāķei par radoši izveidoto dziesmu un spēlēto teātri. Nelielu video sveicienu sūta vadītāja Ramona Vanaga un vadītājas vietniece Agrita Tauriņa. Paldies operatoram, saimniecības vadītājai Gintai Urtānei un drošības pasākumu organizatorisko jautājumu risinātājai Margaritai Kozlovai.

Esam pārliecināti, ka drošības pasākumi ir ārkārtīgi svarīgi, tāpēc meklējām jaunas iespējas, lietojām tehnoloģijas un gādājām, lai tuvākajā apkārtnē viss zaļo un zied. Skaistajam jāpalīdz uzplaukt. To nedrīkst aizmirst. Daudz baltu dieniņu!

 Attēlā audzēkņa "pase". Informāciju sagatavoja Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes “Austriņa” vadītājas vietniece, projekta vadītāja Agrita Tauriņa

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit