Foto

Rīgas 28. vidusskolas mācību gada noslēgums

Rīgas 28.vidusskolā gandrīz viss mācību gads pagāja zem ZOOM zīmes… Attālināti mācot un mācoties pietrūkst savstarpējas ikdienas saiknes, kas nozīmīga akcentējot un attīstot skolēnos praktisku redzējumu un rosinot darbu izvēli saskaņot ar mājās esošiem materiāliem. Redzot vienam otru tikai ekrānos un darbus foto, bija liela vēlme tikties.

Sarunās skolēni arvien vairāk atzīmē, ka praktiska darbība attālināti nav viegli īstenojama. Plānot darbus nebija viegli arī skolotājiem, nepārzinot skolēnu mājas resursus un iespējas, kas mēdz būt ļoti dažādas. Skolēni ne tikai gatavo lietas, bet papildus arī dokumentē procesu, paskaidro izvēli. Sava darba prezentēšana attālināti ir prasmes, kas noderēs arī turpmāk. Visi skolēni atzīst, ka grib darboties klātienē.

Iespēja bija Rīgas 28.vidusskolas 4.a klases skolēniem mācību gadu noslēdzot ar klātienes nodarbību. Tā bija audzināšanas stundas, dizaina un tehnoloģiju, inženierzinību komplekss apvienojums. Pēc ilgās COVID-19 izolācijas un nošķirtības skolēni ar lielāko prieku devās uz Kundziņsalas bijušo skolu, kas tagad veidojas par Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru visām paaudzēm. Ievērojām spēkā esošos ierobežojumus.

Skolēniem bija prieks beidzot būt klātienē ar klases audzinātāju Arnoldu Ziemeli. Viņš vienlaikus arī dizaina un tehnoloģiju, inženierzinību skolotājs, skolēniem mācīja latviešu valodu un literatūru – tas viss bija ZOOM. Tagad ir prieks tikties klātienē. Gājiens no skolas uz Kundziņsalu arī bija lieliska iespēja skolēniem tikties, sarunāties un izjust kopību, kas nebija iespējama visu otro pusgadu. Bija sagatavota intensīva stunda pagalmā. Skolēni testēja dizaina lokus “Lietuva” un “Baltkrievija” (nosaukumi uz slēpēm, no kā tie gatavoti). Skolēni arī izmēģināja 8.Starptautiskās Izgudrojumu un inovāciju izstādē MINOX-2020 bronzas godalgu jeb 3.vietu ieguvušo trenažieri. Redzēja un novērtēja sagatavoto āra klases izveidošanai – sagataves karkasam un tāfeli.

Skolai vārāk kā 80 gadu, tāfelei – gandrīz 50! Katra klase sākas ar tāfeli. Kundziņsalas skola – Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centrs pārvietojamo tāfeli āra klasei izgatavoja ar triju paaudžu daudzu cilvēku piedalīšanos. Tagad, vajadzības gadījumā, vieta āra nodarbībām ir pieejama.

Lai skolēni varētu gada noslēgumu pavadīt klātienē, jāsaka LIELS PALDIES ne tikai nodibinājumam Tautas palīdzības fonds, bet īpaši fonda reāliem atbalstītājiem, tiem daudzajiem talciniekiem, kuri klusi un ievērojot ierobežojumus kopa apkārtni, iekštelpas, kā arī tiem cilvēkiem, kuri savas dzimtas mēbeles un traukus devuši, lai veidotu un saglabātu unikālu gaisotni (par to arī MINOX 2020 pateicība kā par inovatīva sociālā pakalpojuma izveidi). Turpināt centra veidošanu, kur kopā varētu darboties visas paaudzes, dažādu sociālo grupu iedzīvotāji, kā arī katrs apgūt vai nodot citiem jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas – pilnveidot dzīvei vajadzīgās kompetences, dod iespēju ziedotāju atbalsts, ko sarūpēja biedrība “Atbalstu Latviju BDR” (www.atbalstulatviju.lv) un arī jauniešu īpašā akcija, kas vēl turpinās ar iespēju ziedot telefoniski vai ar banku starpniecību. Liels paldies par Caparol materiāliem SIA “DAW Latvija”, kas ļauj veikt telpu remontus un vajadzīgos krāsošanas darbus, kur varēs iesaistīties arī iedzīvotāji.

Rodot prieku praktiskā darbībā skolēni pat nevēlējās doties prom no Kundziņsalas. Bija skolēni, kuri piedalījušies talkās un daži atcerējās kā bija ne tik sen, tikai pirms pāris gadiem. Daudzi nebija bijuši šajā unikālajā Rīgas apkaimē un priecājās, ka rudenī būs iespēja te atkal atgriezties.

Arnolds Ziemelis, Rīgas 28.vidusskolas 4.a klases audzinātājs, tehnoloģiju un inženierzinību skolotājs, pulciņa RIPO AUTO programmas autors, vadītājs un Rīgas 28.vidusskolas metodiķis interešu izglītībā

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit