Foto

Rīgas 28.vidusskola Green Expo 2019 prezentēto darbību turpina ar jaunām idejām un talkām

Rīgas 28.vidusskola šī gada 27. un 28.septembrī kopā ar partneriem BT1 izstādē Green Expo Riga 2019 prezentēja savu darbību. 

Tagad, kad pagājis laiks pēc Green Expo gribu kopā ar Rīgas 28.vidusskolu un Kundziņsalas partneriem teikt lielu paldies pasākumu organizatoriem BT1 un īpaši Green Expo Riga 2019 direktoram Jānim Brinkmanim. Īpaši laba ir ideja, ka Green Expo Riga 2019 Zaļās skatuves prezentācijas būs pieejamas visu gadu un nākošā gada pasākumā varēs izvērtēt vai runātāju solītais pildīts un dalībnieku ieceres īztenotas. Bija prieks, ka gan mums, gan apmeklētājiem bija apskatei 2 ekspozīcijas, otra “Comfort Home”, akcentēja komfortu blakus Green Expo atgādinājumam par vides saudzēšanu.

Paplašinās arī sadarbības partneru loks, ar kuriem kopā veidojam “Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru” valsts īpašumā - Kundziņsalas skolā, Kundziņsalas 7.šķērslīnijā 1, Rīgā, ko ilgtermiņa nomā no Izglītības un zinātnes ministrijas/PIKC Rīgas Valsts tehnikuma ieguva nodibinājums, sabiedriska labuma organizācija TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS.

Zaļajā skatuvē, kas bija interesants un vērtīgs pasākums par dažādām tēmām, 28.septembrī runājot un prezentējot tēmu “Izglītības ekoloģija - pamats zaļo tradīciju veidošanai sabiedrībā", uzsvars uz risinājumiem vides saudzēšanai un uzlabošanai. Jau ilgus gadus mana praktizētā divkāršā pieeja “teorija caur praksi un prakse pēc teorijas” kā arī darba tikuma izcelšana, tika apkopota ar akcentu uz izglītības ekoloģiju (kas ir plašāka kā vides izglītība vai ekoloģijas izglītība) bt1/Green Expo Riga. Bija arī prieks, ka tēzēm piekrita arī prezidenta padomniece Elīna Pinto, kura pauda valstisku skatījumu.

Pēc Green Expo Riga 2019 turpinām tajā prezentēto. Koka, metāla un līdzīgu materiālu tehnoloģijas stundās un pulciņā RIPO AUTO uzsveru sadarbības iespējas, plašāku domāšanu un skatījumu uz Pasauli. Aicinu ne tikai pievērst uzmanību vides problēmām, bet pašiem problēmas neradīt un jau esošo darbību organizēt, domājot plašāk un izmantojot materiālus atkārtoti. To Rīgas 28.vidusskolas stundās nevarētu īstenot bez skolas direktora Guntara Jirgensona atbalsta un partneriem – Jaunrades skolas organizatoriskās darbības, SIA “Kosters” dotām kvalitatīvas slīpēšanas iespējām, a/s “Latvijas Finieris” materiāliem un citiem. Īpaši paldies mūsu jaunajiem partneriem SIA “Stage Art” un īpaši Ivo Rozenbergam un Sandim Stabiņam par izpratni un vides saudzēšanu, nododot materiālus nodarbībām un atbalstot arī veidojamo “Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru” Kundziņsalā. Pirms brīvlaika kopā ar Rīgas 28.vidusskolas 8.klases zēniem gatavojām mācību līdzekļus – mājas, kā pamatu izmantojot SIA “Stage Art” dotos materiālus, ko lietojām atkārtoti. Savukārt 9.klases skolēni radīja dizainu no AS “Latvijas finieris” (īpaši paldies Kasparam Pudistam) gatavotajām taburetēm. Tās turpmāk lietos mācību darbnīcās. Darbs noritēja interesanti un skolēni strādāja rūpīgi, zinot, ka darba rezultāts paliek ilgākam laikam. Katrs centās paveikt darbu labāk, jo to lietos ne tikai paši, bet arī citu klašu skolēni stundu laikā un pulciņa nodarbībās. Tagad – rudens brīvlaikā skolotājiem un arī man ir iespēja apdomāt sasniegto un plānot nākošo darbību plašāk un ilgtspējīgi. Izgatavotās mājas būs mācību līdzeklis vairākām tēmām gan mājokļa iekārtošanā, gan plānošanai un mērogu izpratnei.

Gribu teikt PALDIES visiem skolēniem, kuri talku veidā padarīja lielu darbu, lai atrāk varētu Kundziņsalā izveidot “Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru” arī pašu izmantošanai dažādām aktivitātēm. Paldies arī brīvprātīgajiem no TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS! Jānim Lielu paldies par transportu un aktīvo iesaistīšanos gatavošanās darbos. Liels atbalsts ir iespēja saņemt aprīkojumu un noderīgas lietas izmantošanai Kundziņsalā no kompānijas Baltic Marine Invest (īpaši paldies valdes loceklim Aivaram Graudiņam). Savukārt SIA “Kronus” atbalsts ļaus iekārtot teritoriju ēku apkārtnē un izveidot atpūtas vietas, par ko īpaši paldies Jānim Rulleram no SIA “Kronus”.

Aicinām visus interesentus uz Kundziņsalu, Kundziņsalas 7.šķērslīnija 1, apskatīt lielisko vēsturisko ēku, kas ir kā 30to gadu skolu būves izcils paraugs tepat Rīgā, un atbalstīt “Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centra” izveidi un attīstību. Pirms ierašanās vēlams sazināties – telefoniski 27633569, 27443757 vai elektroniski tpf@inbox.lv , jaunradesskola@inbox.lv

Iepriekšējā publikācija: Rīgas 28.vidusskola un partneri Green Expo 2019

Sagatavoja Arnolds Ziemelis.

Foto – no personīgā arhīva.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit