Rīgas 3. speciālā pamatskolas atklājumi "Latvijas skolas somā"

Pateicoties valsts simtgades iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, Rīgas 3. speciālā pamatskolā šī mācību gada pirmajos trīs mēnešos ir norisinājušies lieliski pasākumi. Šo pasākumu mērķis Rīgas 3. speciālajā pamatskolā ir: mazināt sociālo nevienlīdzību, iepazīstināt skolēnus ar dažādām mākslas izpausmēm, sākot no teātra izrādēm pašiem mazākajiem, līdz galda kultūras pamatu apgūšanu lielo klašu skolēniem.

Šīs aktivitātes liek skolēniem apzināties sevi pašu kā vērtību un daļu no Latvijas, kā arī rada iespējas, kuras dažiem, ja nebūtu šī projekta, nebūtu pieejamas, sociālo apstākļu dēļ.

Septembris - leļļu teātris “Šreks un ēzelītis dejā lec”
Septembrī, Rīgas 3. speciālajā pamatskolā viesojās Leļļu teātris ar izrādi “Šreks un ēzelītis dejā lec”, kuru apmeklēt varēja sākumskolas skolēni. Jautrība sita augstu vilni, un mazie skatītāji aktīvi dzīvoja līdzi spraigajiem muzikālajiem piedzīvojumiem.                                                                                                               

Oktobris - “Galda kultūras darbnīca”
Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, oktobra mēnesī pamatskolas un profesionālās izglītības klases devās uz galda kultūras darbnīcu. Restorānā “Zaļais Maksis” skolēni, profesionālu pavāru pavadībā, apguva galda kultūras pamatus. No ēdiena gatavošanas, līdz pat galda kultūrai maltītes laikā. Sēstoties pie svētku galda, skolēniem nebūs jāuztraucas par iemaņām galda kultūrā un etiķetē. Pārsteigumu skolēnos radīja pavāru mūsdienīgais izskats. Tika lauzti stereotipi, ka pavāri ir baltos priekšautos un ar lielām, baltām cepurēm galvā, kā attēlos uz “garšvielu paciņām”.                                                                                                                                                

Novembris - “Muzikāli izglītojoša meistarklase”                                    
Novembrī Rīgas 3.speciālajā pamatskolā viesojās perkusionists Nils Īle. Muzikāli izglītojošā, stundas garajā programmā, visiem skolas skolēniem bija iespēja gūt iemaņas ritmu pasaulē, iepazīt un izmēģināt dažādu tautu mūzikas instrumentus (perkusijas), veidot kopēju muzikālu kompozīciju, kā arī salīdzināt un nonākt pie secinājuma, ka daudzi no piedāvātajiem instrumentiem ir ļoti līdzīgi latviešu tradicionālajiem mūzikas instrumentiem gan pēc izskata, gan skanējuma.

Skolēniem tika dota iespēja saklausīt un izjust skaņu ne vien ar mūzikas instrumentu palīdzību, bet arī izmantojot dabas materiālus. Skolēnos radīja izbrīnu, ka izmantojot, piemēram, akmeņus var iegūt dažādu skanējumu un ritmu, tikai ir jāspēj sadarboties vienam ar otru. 

Decembris - radošās  darbnīcas mēnesis 
Tuvojoties Ziemassvētkiem, Rīgas 3. speciālās pamatskolas 5.-7. klases skolēni, mākslinieces Agritas Korobovas pavadībā, gatavoja apsveikumu kartiņas. Vissirsnīgākās dāvanas ir pašu rokām darinātas, šogad mūsu skolēniem būs iespēja apsveikt kādu sev tuvu un mīļu cilvēku svētkos, uzdāvinot radošājā darbnīcā tapušu mākslas darbu.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit