Foto

Rīgas 33.vidusskolas skolēni mācās sadarboties

2019.gada beigās Rīgas 33.vidusskola piedalījās konkursā, ko izsludināja IAC kopā ar British Council Latvia un guva iespēju līdz 2020. gada martam piedalīties jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projektā “Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ”. 

Janvāra beigās skolas komanda (2 skolēni un 2 skolotāji) devās uz Siguldu, lai piedalītos seminārā “Vērtības, iespējas un risinājumi daudzveidības kontekstā”, kur visi kopā aktīvi (jo seminārs patiešām bija aktīvi saplānots) domājām par dizaina domāšanas pieeju, par pilsoniskās līdzdalības iespējām, mediju lomu un ietekmi mūsu katra dzīvē. Nodarbības bija gan izzinošas, gan interaktīvas, gan pārdomas raisošas.

Semināra nobeigumā visi juta emocionālu pacēlumu un piepildījumu, bija guvuši enerģiju un milzum daudz ideju turpmākajam darbam.

2019.  gada 22. martā jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekta  “Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ” ietvaros notika Rīgas 33. vidusskolas un Bauskas 2. vidusskolas jauniešu sadraudzības pasākums, kurš tika organizēts ar mērķi, lai jaunieši iepazītos, sadarbotos un kopā meklētu risinājumu dažādām - īpaši radītām, nosacītām problēmām.  Jauniešiem bija no dotajiem (it kā savstarpēji nesaistītajiem) priekšmetiem jāpagatavo kompass, jāiegūst uguns un jāaizdedzina ugunskurs, jāpieņem lēmums par pirmās palīdzības sniegšanu, utt.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši pārrunāja, kādās aktivitātēs, projektos viņi ikdienā piedalās katrs savā skolā, lai varētu pasmelties jaunas idejas, kā arī pēc tam vienojās par pasākumiem, ko viņi veiks kopīgi (esejas rakstīšana par dzīves jēgu, laimi; sporta dienas rīkošana; labdarības pasākumi, utt.).

Pēc aktīvā pasākuma skolēni aizpildīja anketas, kur viņi rakstīja, ka iepazinušies ar “draudzīgiem un atsaucīgiem skolēniem no Bauskas”, ka “atmosfēra bijusi fantastiska”, ka skolēni “iemācījusies iegūt uguni un izfiltrēt ūdeni”, ka “pasākums bijis aizraujošs” un ka “vajadzētu biežāk rast iespēju satikties skolēniem no Latvijas dažādām pilsētām”.

2019. gada 2. aprīlī  jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekta “Dzīvot, mācīties un strādāt KOPĀ” ietvaros Rīgas 33. vidusskolas un Bauskas 2. vidusskolas skolēnu un skolotāju komandas devās kultūrizglītojošā braucienā uz Liepāju. Vispirms abu skolu jaunieši viesojās Liepājas 7.vidusskolā, kur viņi tikās ar skolēnu domes aktīvistiem. Tā bija iespēja apmainīties – “palielīties” ar idejām, pieredzi, pastāstīt par tām lietām, ko skolēni savās skolās dara ikdienā.

Pasākuma turpinājumā skolēni apmeklēja Liepājas teātra izrādi “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”, kas ir veidota kā apjomīgs un asprātīgs stāstījums par Liepājas lomu Latvijas tapšanas procesā.

Visiespaidīgākais un jaudīgākais šī pasākuma objekts bija Liepājas “Lielais Dzintars”. Tā apjoms, oriģinalitāte, funkcionalitāte nav vārdos aprakstāma – ēka un tās iespējas ir grandiozas! Daudzi skolēni Liepājā bija pirmo reizi - gandrīz visi izteica cerību, ka vēlētos vasarā vēlreiz apmeklēt Liepāju un kādu pasākumu šajā koncertzālē.

Par kultūrizglītojošā izbraukuma organizāciju un par vienreizējo iespēju baudīt Latvijas dabu pavasarī, redzēt stirnu barus mežā malā, stārķus, dzērves, zosis, gulbjus, briežu ganāmpulkus – skatīt, kā dīgst labība - visiem kopā jāpateicas IAC un British Council atbalstam.

Rīgas 33.vidusskolas direktora vietnieks Anita Japiņa

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit