Rīgas 44. pirmsskolas izglītības iestādes sadarbība ar vecākiem

Viena no galvenajām sastāvdaļām  kompetenču izglītības ir sadarbība starp pirmsskolas izglītības iestādi un bērnu vecākiem. Rīgas 44. pirmsskolas izglītības iestādē oktobra mēnesis pagāja ciešā sadarbībā ar vecākiem. Pozitīva, uz savstarpējas cieņas balstīta vecāku un pedagogu sadarbība ir viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem bērna personības attīstībā.

Šogad, pie, jau palikušas par tradīciju rudens izstādes, kur bērni rada darbiņus izgatavotus kopā ar vecākiem,  sarīkojam radošas darbnīcas bērniem un vecākiem. Katra grupa, pēc pašas izvēlēs izgatavoja vienu kopējo darbu, kurā vecāki kopā ar bērniem ienesa savu individuālo ieguldījumu. Radošo darbnīcu devīze bija  “Mēs esam dažādi – tā ir mūsu bagātība. Mēs esam kopā – tajā ir mūsu spēks”. Kopēja darbība izsauc pozitīvas emocijas gan bērniem, gan vecākiem.

Tāpat oktobrī bija sarīkotas tikšanas ar vecākiem, kurās vecāki pastāstīja bērniem par savām profesijām. Mazuļi bija sajūsmā par ugunsdzēsēja stāstu, pielaikoja viņu ekipējumu.  Bet meitenes ieinteresēja frizieres stāsts. Mammas – frizieres meistarklase ar lielo iedvesmu bija pieņemta kā no bērnu, tā arī no pedagogu puses.  

Bērniem un vecākiem ļoti iepatīkas gan kopā meistarot, gan iepazīties ar profesijām. Kopēja darbība satuvina, palīdz bērnam izjust pozitīvas emocijas un siltumu, kuru viņš atcerēsies visu mūžu.

Tieši pirmsskolas un ģimenes sadarbība ir noteicošais faktors, lai pedagogi un atbalsta personāls varētu labāk saprast bērnu, spēt sadarboties un palīdzēt viņam apgūt nepieciešamās prasmes.

Informāciju sagatavoja: Viktorija Birjukova, Rīgas 44. pirmsskolas izglītības iestādes metodiķis (Sapieru iela 5, Rīga)

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit