Foto

Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes sadarbība ar ukraiņu audzēkņiem un pedagogiem

Iespēju Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes ukraiņu audzēkņiem saņemt Mašas Žurikovas latviešu-ukraiņu ilustrēto ābeci bērniem “Bilingvālā ābece” laipni nodrošināja Sociālās iniciatīvas, kultūras un atbalsta centrs Common Ground.

Neparastais vāka formāts un tā atvēršanas iespēja, tāpat kā jaunās grāmatas smarža, grāmatas lappušu krāsainais, zili dzeltenais cauršuvums piesaistīja bērnu uzmanību pat vēl neiepazīstot tās krāsaino un ilustrēto saturu.

Negaidīti pirmos divus Ukrainas civiliedzīvotājus: trīsgadnieci Emīliju un divgadnieku Marku divdesmit pirmajā kara dienā - 16. martā - savā pirmsskolā uzņēmām, apzinoties pieņemtā lēmuma atbildības nastas nopietnību. Ar prieku un audzēkņu vecāku atvērtām sirdīm individuālam atbalstam un palīdzībai šo gandrīz trīs mēnešu laikā esam ieguvuši 24 jaunus audzēkņus un arī pirmsskolas izglītības pedagogus: Natāliju, Oleksandru,  Agnesu un pedagogu palīdzi Zinaīdu.

Priecājamies kopā ar pirmajiem četriem mūsu audzēkņiem: Milienu, Konstantīnu, Kiru un Vladislavu, kas jūnija sākumā ir atgriezušies mājās Ukrainā, līdzi ņemot ne tikai mūsu pirmsskolas ikdienas norišu pieredzi, bet arī īpašās dāvanas no bērniem: Rīgas krāsojamo lapu grāmatas.

Šobrīd ukraiņu bērnu grupas pirmsskolas skolotājas apgūst mūsu darba pieredzi un mums ir iespēja papildināt savus priekšstatus un gūt jaunas pieredzes. Savukārt visi mūsu pirmsskolas mazie audzēkņi agro rīta pastaigu laikā guvuši ukraiņu pirmsskolas mūzikas skolotājas Natālijas temperamentīgo deju soļu pieredzi, kas papildina mūsu rītu aktivitātes ar sportisku deju soļiem un ķermeņa kustībām.

Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Vineta Jonīte

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit