Rīgas 63. vidusskolas aktivitātes, iesaistoties iniciatīvā "Skolas soma"

Rīgas 63. vidusskolas aktivitātes, iesaistoties iniciatīvā "Skolas soma"

Sākot ar 2018. gada septembri, iniciatīvā "Latvijas skolas soma" ikvienam mūsu valsts skolēnam ir iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Ko pieredzēja Rīgas 63. vidusskolas skolēni?

Oktobrī mēs kopā ar klasi bijām ekskursijā Brīvdabas muzejā. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no vecākajiem Eiropā. Tur ir senas celtnes no visiem Latvijas novadiem. Muzeja gids ļoti interesanti un aizraujoši pastāstīja par sadzīves un darba priekšmetiem. Pastāstīja arī par to, kā dzīvoja cilvēki laukos, ar ko nodarbojās. Mēs redzējām zemnieku un amatnieku sētas. Muzeja parkā ir ļoti skaista daba, īpaši rudenī. Mums bija iespēja visu apskatīt un pataustīt.

Neskatoties uz auksto laiku, visiem dalībniekiem bija ļoti jautri. Es uzzināju daudz interesantu faktu par mūsu vēsturi. Ekskursijā bija tik jauki!

Uljana Ļitvičenko 3.a

Vienā jaukā rudens dienā mana klase devās ekskursijā uz Etnogrāfisko dabas muzeju. Uz muzeju mēs gājām kājām apmēram 1 km. Ekskursijas laikā mēs guvām priekšstatu par muzeju, iepazināmies ar tādu ēku veidiem, kā baznīca, zemnieku māja, kūts, pirts un to iekārtojumu. Gids interesanti stāstīja, ka vienā mājā sadzīvoja 20 cilvēki un 2 ģimenes. Mājā bija maz gaismas. Mājas saimniece gatavoja tik mazā un tumšā telpā! Mājā bija mazi logi tāpēc, ka vajadzēja taupīt mājas siltumu. Bērni jau no 5 gadu vecuma palīdzēja vecākiem saimniecībā, ganīja cūkas un govis. Gids nepaspēja pastāstīt visu par muzeju, bet es gribu zināt par to vairāk. Man patika ekskursija uz brīvdabas muzeju.

Glorija Bisika 3.a

Andreja Upīša  muzeja apmeklējums, 12.a klase

Jekaterina: Man ļoti iepatikās muzejā, tāpēc ka mēs uzzinājām  daudz jaunas informācijas par rakstnieku Andreju Upīti. Bija ļoti interesanta ekspozīcija, un mēs uzzinājām daudz ko par vārda “zeme” nozīmēm. Gids parādīja mums rakstnieka grāmatas. Mēs bijām istabā, kurā dzīvoja  Andrejs Upītis. Ekskursijā mēs izlasījām rakstnieka  darbu fragmentus, kuru man  ļoti iepatikās.

Diāna: Muzejā man ļoti patika. Informācija, kuru mums pastāstīja, bija ļoti aktuāla. Visvairāk patika nodarbība ar citātiem un neparastā ekspozīcija. Katrs piedalījās nodarbībā, un tas  bija ļoti  patīkami. Tagad es zinu vairāk par latviešu rakstniekiem un vārda „zeme” visas nozīmes.

Julija: Manuprāt, nodarbība muzejā bija ļoti interesanta. Man patika, ka viss notika rakstnieka dzīvoklī. Tur mēs piedalījāmies nodarbībā ar citātiem no daiļdarbiem, un katrs citāts attiecas pie kādas ekspozīcijas. Un mani ļoti pārsteidza, ka istabā  visur bija eksponāti ar traukiem.

Iļja: Nodarbība bija ļoti interesanta, es daudz uzzināju par latviešu literatūru, un rakstniekiem. Tur bija radošs noskaņojums. Visi klausītāji, un es ari, piedalījāmies, mēs lasījām  daiļdarbu fragmentus. Tas bija ļoti interesanti. Visi uzminēja  grāmatas. Visiem šī nodarbība ļoti patika.

Pāvels: Man ļoti  interesanti bija  klausīties mūsu nodarbības. Jo gids stāstīja ne tikai  par  Andreju Upīti, bet arī par latviešu  tautu. Tāpat man patika spēle, kad mēs lasījām citātus  un meklējām  ar kādu eksponātu tie ir saistīti.

Eduards: Man ļoti patīk, ka gids runāja par Latvijas literatūras vēsturi, par jaunlatviešiem. Mihails: Es cerēju, ka nodarbība muzeja notiks ļoti spriegi un piesātināti, un beigās  sapratu, ka es nebiju kļūdījies. Nodarbības vadītājs nozīmīgi  paplašināja mūsu  zināšanas  par latviešu literatūru,  vēsturi un kultūru. Ekspozīcija bija ļoti skaista, un bibliotēkā varēja atrast ļoti retus daiļliteratūras darbus.

 8. klases iespaidi pēc pasākuma  „Saldējuma darbnīca”

2018.gada 13. decembrī mūsu Rīgas 63. vidusskolā bija ieradies speciālists no “Zinātnes zonas”, kurš pastāstīja skolēniem, kā un kur tiek izmantots slāpeklis un sausais ledus.

Speciālists ļoti atsaucīgi atbildēja uz visiem skolēnu jautājumiem. Tika rādīti arī dažādi eksperimenti, piemēram, viņš iegremdēja kukurūzas nūjiņas šķidrajā slāpeklī un deva mums garšot, kā arī ļāva pataustīt sauso ledu, kurš ļoti slīdēja pa solu.

Pēc izskaidrojumiem par to, kas ir slāpeklis, skolēni ķērās pie eksperimenta, lai vienkārši un ātri (desmit minūtēs) pagatavotu garšīgu šokolādes saldējumu.

Visi skolēni bija ļoti apmierināti ar šo eksperimentu, un visiem bija pozitīvas un jaukas emocijas. Mēs pateicamies speciālistam par novadīto eksperimentu, kā arī par iegūtajām jaunajām zināšanām fizikā un ķīmijā.

Viktorija:  saldējums bija ļoti garšīgs!
Aleksejs:  interesanti un aizraujoši eksperimenti!
Anastasija: pastāstīšu vecākiem cik labi mēs pavadījām šo stundu!
Sara: es ieteiktu noskatīties šādu eksperimentu saviem draugiem!
Margus: slāpeklis tas ir brīnums!
Artjoms: gribu kļūt ķīmiķis!
Nikita: vadītājs bija foršs un superīgs!
Danila: gribu  uztaisīt ko tādu mājās! Kur ņemt slāpekli?