Foto

Rīgas izglītības iestādēs aktīvi turpinās ESF projekts “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”

Neskatoties uz attālinātu mācību procesu, Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs turpinās ESF projekts “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, kurā pedagogiem ir iespēja piedalīties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) organizētos tiešsaistes vebināros “Ieguvumi un izaicinājumi skolēnam, skolotājam, skolai projekta aktivitāšu īstenošanā.”

“Mainoties mācīšanās pieejai un izpratnei, skolotājiem svarīgi ir sniegt atbalstu skolēniem un attīstīt prasmes strādāt ar IT rīkiem, kritisko domāšanu, radošumu, sadarbību. Skolotājiem ir bijusi iespēja realizēt jaunas idejas un izmēģināt dažādas darba metodes, atrast veiksmīgākās savstarpējās sadarbības formas, veicināt skolēnu izaugsmi un zinātkāri”, stāstot par projekta ieguvumiem, saka RD IKSD Vispārējās izglītības skolu nodaļas galvenā speciāliste - eksperte Zane Doniņa.

Vebināri plānoti kā projekta pieredzes apmaiņas un inovatīvu ideju platforma, kur skolotāji dalīsies ar projekta īstenošanas laikā (2017-2021) iegūto pieredzi un sasniegtajiem rezultātiem. Savukārt lektori – Banku augstskolas lektore Elīna Miķelsone, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docētājs Artūrs Miksons, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētā profesore Karine Oganisjana, mediatore un komunikācijas trenere Ilze Dzenovska – vadīs praktiskus seminārus, interaktīvu lekciju un aktīvu diskusiju, kas rosinās jaunas idejas un sniegs pamatzināšanu bāzi turpmākam darbam.

“Īpašs prieks par projektā iegūto sadarbības pieredzi, iesaistot gan skolu resursu, gan interešu izglītības iestādes un dažādus sadarbības partnerus, ar kuru atbalstu ir ieviestas jaunas formas veiksmīgai mācību satura apguvei, kā arī ārpusstundu aktivitātēm”, projektu raksturo ārpusstundu aktivitāšu koordinatore, RD IKSD Sporta un interešu izglītības iestāžu nodaļas Interešu izglītības programmu vadītāja Inga Sidorčika-Boboviča.

Vebināru programma paredzēti šādi temati – „Radošuma uzlāde – pedagogs un skolēni. Kā atvērt prātu radošām idejām mācību procesā?”, “Izaicinājumi, inovatīvi risinājumi un pieejas STEM jomā un skolēnu individuālo kompetenču attīstība”, “Jēgpilns sadarbības modelis. Atbalsts skolotājam, skolas vadībai, individualizētā pieeja skolēnu atbalstam”, “Radošuma veicināšana mācību procesā skolēnu attīstības nodrošināšanai: piemēri dažādos mācību priekšmetos”, “Tava labesība un ilgtspēja pašreizējos apstākļos: praktiskas atbalsta iespējas izglītības iestāžu vadītājiem, skolotājiem un skolēniem”, kā arī skolu labās prakses piemēri.

Projekta īstenošanā ir iesaistītas galvaspilsētas 33 izglītības iestādes, tajā skaitā arī septiņi interešu izglītības centri, vairāk nekā 1500 skolēni, 441 pedagogs un 170 pedagogu palīgi.  
 
Papildu informācija:

Zane Doniņa, RD IKSD Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas galvenā speciāliste-eksperte, tālrunis 67181395, 29223971, e-pasts: Zane.Donina@riga.lv

Inga Sidorčika-Boboviča, RD IKSD Sporta un jaunatnes pārvaldes Sporta un interešu izglītības iestāžu nodaļas interešu izglītības programmu vadītāja, tālrunis 67181429, 26333053, e-pasts: Inga.Sidorcika-Bobovica@riga.lv 

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja, e-pasts: indra.vilde@riga.lv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit