Foto

Rīgas izglītības iestādēs norisinās jaunatnes foto konkurss “Mana zeme skaistā”

Projekta Rīgas skolu jaunatnes foto konkursa “Mana zeme skaistā” laikā skolēni tiek aicināti radoši izpausties, uzņemot  fotogrāfijas par Rīgu. Sākot ar šī gada maiju, projekta ietvaros, Rīgas vispārējās izglītības iestādes tika iepazīstinātas ar projekta ideju, tā mērķi un gaitu, mudinot vispārizglītojošo skolu skolniekus no 1.-12. klasei piedalīties konkursā, caur fotogrāfijām paužot savu redzējumu par “Mana zeme skaistā” tēmu.

Konkursa mērķis ir stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, veicot radošas aktivitātes. Konkursa noslēgumā, labāko skolēnu darbi tiks izgatavoti kā foto gleznas un izvietotas skolu iekštelpās, ienesot tur pilsētas noskaņu un Latvijas skaistumu caur skolēnu radošajiem darbiem.

Projektā piedalās 31 Rīgas vispārējas izglītības iestāde. Interneta vietnē www.manazemeskaista.lv, tiks ievietots katra skolēna uzņemtais fotoattēls atbilstoši savai skolai un klasei, līdz ar to katrs mājaslapas apmeklētājs varēs nobalsot par sev tīkamāko darbu. Papildus tam, projektam ir paredzēta plaša publicitāte sociālajos tīklos un vietējos medijos, lai veicinātu atbalstītāju aktivitāti un gūtu labākus projekta rezultātus.

Foto gleznu izveide notiks pateicoties finansējumam, kas tiks piesaistīts no sadarbības partneriem - gan no privātpersonām, gan uzņēmumiem, tā nodrošinot fotogrāfiju izgatavošanu, nogādāšanu skolās un autoru apbalvošanu.

Šī projekta darba grupa ir nodibinājums “Zinātnes un inovāciju parks”, kas nodrošina visu minēto aktivitāšu realizēšanu projekta ietvaros, t.sk. skolēnu iesaistīšanu konkursā, procesu administrēšanu, skolēnu darbu izgatavošanu, foto gleznu nogādāšanu skolās, autoru apbalvošanu un konkursa publicitāti. Lai tas viss veiksmīgi izdotos, darba grupa cer uz atbalstu ne tikai no pašiem skolēniem, bet arī skolotājiem, vecākiem, draugiem un citiem sabiedrības locekļiem.

Projekta lielākā vērtība un nozīmīgums ir Rīgas skolēnu un jauniešu piesaiste, caur saviem darbiem, savām fotogrāfijām ieraudzīt un pamanīt, cik skaista ir dzimtās zemes daba. Tās nostūri, lauki un pilsētas. Tā ir cerība, saglabāt latvisko garu un kopību arī nākamajās paaudzēs.

Attēls Pixabay.com, Mihals Jarmoluks 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit