Rīgas izglītības iestāžu tautas deju kolektīvu koncerts

Ar nozīmīgu koncertu 2022. gada 30. novembrī Ziemeļrīgas kultūras apvienības VEF Kultūras pilī noslēgsies projekts “Rīgas izglītības iestāžu tautas deju kolektīvu vadītāju etnogrāfisko deju apdaru veidošanā un izmantošanā skatuvisko deju horeogrāfijās “Ozoliņ(i)s dieti gāja, Liepu veda rociņā”, kas aizsākās pandēmijas laikā, kad uz attālinātām mācībām vajadzēja pāriet arī interešu izglītībā.

Koncertā piedalīsies Rīgas 41. vidusskolas tautas deju kolektīvs “Asni”, Āgenskalna sākumskolas tautas deju kolektīvs “Āģītis”, Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” tautas deju ansamblis “Dancītis”, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīvs “Vainags”, Rīgas 45. vidusskolas tautas deju kolektīvs “Čiekurs”.

Par projekta ideju stāsta projekta vadītāja, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste tautas dejas jomā Ineta Bērziņa: “Pirms pusotra gada, kad vēl dejojām ZOOM platformā, ārā un,  nesadodot rokas, man radās doma, ka šis ir īstais laiks, lai aicinātu vadītājus meklēt jaunas idejas latviešu dejas etnogrāfijas un folkloras materiālos. Tā radās projekts "Ozoliņ(i)s diet(i) gāja, Liepu veda rociņā. Visiem tajā brīdī bija vajadzīgs spēks un atbalsts. Tāpēc arī izvēlējos nosaukumā Ozolu un Liepu kā spēka, skaistuma, vīrīšķā un sievišķā simbolu!”

Projektā tapušas desmit jaunas horeogrāfijas, kas turpmāk kalpos kā repertuārs daudziem kolektīviem. Visām šīm horeogrāfijām tapis arī jauns muzikālais pavadījums, ko projekta otrajā posmā, sadarbībā ar deju autoriem, radīja Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste folkloras jomā Dina Liepa kopā ar saviem audzēkņiem – Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” folkloras kopas “Kokle” dalībniekiem. Vispirms tapa Dinas veidotas aranžijas, un pēc tam norisinājās ilgstošs mūzikas iestudēšanas un ieskaņošanas process studijā.   Īpaši nozīmīgs ir jauns digitālais metodiskais materiāls, kurā  apkopoti visu šo darbu deju apraksti un zīmējumi, notis, mūzikas ieraksti un deju video, kas dos iespēju citiem deju pedagogiem iestudēt šīs dejas un atvieglot mācību procesu.  Digitālais materiāls  pie plašākas auditorijas nonāks 2023. gada sākumā.  Paldies visai radošajai komandai: projekta idejas autorei un vadītājai  Inetai Bērziņai, folkloras kopas “Kokle” vadītājai Dinai Liepai, digitālā materiāla dizaina un maketa autoram Rihardam Gailišam, audio ieraksta skaņu režisoram Jānim Beitikam un video operatoram Oskaram Vainauskam!

Ineta Bērziņa: “Paldies deju kolektīvu vadītājām, horeogrāfēm Santai Pastorei, Sandrai Keiselei, Evijai Urbanovičai, Laurai Pavilonei un Ilzei Dzenei, kuras ar saviem dejotājiem uzdrošinājās piedalīties! Šis projekts nu būs kā vēstures liecinieks laikam, kad vadītāji un dejotāji bija pakļauti nopietnam pārbaudījumam- atrast veidu kā turpināt strādāt pandēmijas laikā!”
Paldies par finansiālu atbalstu Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam!

Uz tikšanos koncertā!