Rīgas pašvaldība dāvina 100 datorus Ukrainas skolām

Rīgas Digitālās aģentūras ziedojumam sagatavotie 100 datoru komplekti tiek iekrauti transportēšanai

Rīgas pašvaldība dāvina 100 datorus Ukrainas skolām

Trešdien, 5. jūnijā, Rīgas pašvaldība ziedoja 100 datorus lietošanai Ukrainas izglītības iestādēm Nižinā un Borodjankā. Ziedojuma piegādi uz Ukrainu nodrošinās biedrība ’’Tavi draugi’’.

Rīgas Digitālā aģentūra ziedojumam sagatavoja 100 datoru komplektus, kas sastāv no galda datoriem un monitoriem, kā arī piecus printerus turpmākai lietošanai divu Ukrainas pilsētu skolās.

’’Gada sākumā, kad biju Ukrainā un savām acīm redzēju to postu, ko nes agresors un apstākļus, kuros gan karo, gan turpina dzīvot ukraiņi, manī nostiprinājās pārliecība, ka praktisks atbalsts Ukrainai ir visvērtīgākais. Rīgas Digitālās aģentūras sarūpētie 100 datori ir pilnībā sagatavoti darbam un būs labs atspaids skolās ukraiņu bērniem, kuru dzīves karš posta visskaudrāk. Paldies biedrībai “Tavi draugi”, kas palīdzēs šo kravu nogādāt Ukrainā – visi un ikviens atbalstām Ukrainu līdz pilnīgai tās uzvarai!’’ pauž Rīgas mērs Vilnis Ķirsis.

’’Rīga kā piemērs citām pašvaldībām, kopš pirmās kara dienas, ir sniegusi nelokāmu atbalstu Ukrainai un mēs to turpinām darīt arī šodien. Šajā reizē mēs sūtam apjomīgu ziedojumu Ņižinas un Borodjankas pašvaldību skolām, lai bērni, kuri šobrīd atrodas kara apstākļos, varētu saņemt pilnvērtīgu  izglītību. Mums ir svarīgi sniegt atbalstu Ukrainai, jo tā šobrīd cīnās par mieru Eiropā,” uzsver Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

“Lielākajās pilsētās ir lielāki resursi, tāpēc ir tik svarīgi, ka palīdzam arī mazākām pilsētām Kijivas pievārtē, kuras vissmagāk cieta galvaspilsētas aplenkumā kara sākumā. Pati ar savām acīm redzēju postažu, ko okupanti pēc sevis bija atstājuši Borodjankā. Komplektējot šo datortehnikas sūtījumu Ukrainas skolām, esam ielikuši mūsu labākos vēlējumus bērnu personiskajai izaugsmei,” norāda vicemēre Linda Ozola.

Datortehnikas ziedojuma nodošanas pasākumā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Anatolijs Kucevols, kā arī pārstāvji no Rīgas Digitālās aģentūras un biedrības ’’Tavi draugi’’.

Rīgas pašvaldība kopš 2022. gada 24. februāra, kad sākās Krievijas pilna apmēra iebrukums Ukrainā, sniegusi nepārtrauktu un apjomīgu atbalstu Ukrainai tās cīņā pret iebrucējiem, kā arī turpina sniegt atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri ieradušies Rīgā, lai rastu patvērumu.

Informāciju sagatavoja: Sabīne Solovjeva, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sabine.solovjeva@riga.lv.