Foto

Rīgas pilsētas Spelling Bee konkursa rezultāti

26. aprīlī Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā norisinājās Rīgas pilsētas burtošanas konkurss Spelling Bee 9.-11.klašu skolēniem.

2018.gadā Latvija atzīmēja savu 100.dzimšanas dienu, tāpēc turpinot simtgadei veltītus pasākumus šogad gribam pievērst konkursa dalībnieku uzmanību Latvijas kultūrvēsturiskām un dabas bagātībām. Šogad “Spelling Bee” konkursa  finālistiem tiks piedāvāti vārdi no UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālā saraksta https://whc.unesco.org/en/list/852 un Latvijas Institūta materiāliem http://www.latvia.eu/natural-attractions#node-3552.

Konkursu atklāja UNESCO pārstāve Beāte Lielmane, kura iedvesmoja konkursa dalībniekus atgādinot mums visiem par galvenajiem UNESCO mantojuma objektiem Latvijā un parādot cik skaista un unikāla ir mūsu valsts.

Konkursu atbalstīja Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība, UNESCO Komisija Latvijā, Latvijas angļu valodas skolotāju asociācija (LATE), Baltic Council, Meridian Group un grāmatu izdevniecības Express Publishing, Oxford un Pearson.

Konkursa žūriju pārstāvēja ASV vēstniecības Fulbrighta stipendiāti: Khalid Nasser Sheikh, Kristen Carlson, Megan Gleason, Aja Procita and  LATE’s prezidente Inga Linde.

Kopumā konkursā piedalījās 73 skolēni no 26 skolām: Iļģuciema vidusskola, J.G.Herdera Rīgas Grīziņklana vidusskola, Jaunmārupes pamatskola, Kapsēdes pamatskola, PIKC Jaņa Rozantāla Mākslas skolas, PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola", Rīgas 25.vidusskola, Rīgas 33. vidusskola, Rīgas 34. vidusskola, Rīgas 40. vidusskola, Rīgas 45.vidusskola, Rīgas 72. vidusskola, Rīgas 84. vidusskola, Rīgas 86.vidusskola, Rīgas 88. vidusskola, Rīga, Rīgas 89. vidusskola, Rīgas 93. vidusskola, Rīgas 95. vidusskola, Rīgas 96. vidusskola, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola, Rīgas Daugavgrīvas vidusskola, Rīgas Katoļu ģimnāzija, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, Rīgas Valsts 3.ģimnāzija, Tukuma Raiņa ģimnāzija, un Rīgas Klasiskā ģimnāzija

Visi skolēni bija ļoti labi sagatavoti, tomēr lai uzvarētu šādā konkursā ir nepieciešama arī spēja vizualizēt garus vārdus, ilgi koncentrēties un pārvarēt uztraukumu uzstājoties lielās auditorijas priekšā, tāpēc no 73 dalībniekiem finālā nokļuva tikai 10 dalībnieki.

Konkursa uzvarētāji:
1.vietas ieguvēja – Aleksandra Stražnova (Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola) - galvenā balva no Baltic Council un Meridian Group - 48st. sagatavošanas kurss IELTS eksāmenam (par EUR 350);
2.vietas ieguvējs – Dambītis Daniels Rojs (Rīgas 45.vidusskola);
3.vietas ieguvējs – Vladislavs Sokolovs (J.G.Herdera Rīgas Grīziņklana vidusskola)
4.vietas ieguvējs – Mārcis Melkins (Jaunmārupes pamatskola)
5.vietas ieguvēja – Elena Kirakozova (Rīgas Klasiskā ģimnāzija)

Konkursa finālisti un atzinības ieguvēji: Evija Daniela Gontareva (Rīgas 93. Vidusskola), Jānis Šadauskis (Tukuma Raiņa ģimnāzija), Jānis Liekmanis (Rīgas Katoļu ģimnāzija), Ance Dālmane (PIKC Jaņa Rozantāla Mākslas skolas) un Mihails Rižikovs (Rīgas Klasiskā ģimnāzija).
Visi konkursa uzvarētāji un finālisti saņēma vērtīgas vārdnīcas un jaunākas mācību grāmatas, kuras palīdzēs lieliski sagatavoties IELTS un TOEFL eksāmeniem no mūsu sponsoriem – izdevniecībām Oxford Universitu Press, Pearson un Express Publishing, kā arī konkursa dalībniekiem bija iespēja saņēmt UESCO balvas. 
Sirsnīgi pateicamies visiem skolotājiem par skolēnu sagatavošanu, konkursa žūrijai un dāsniem konkursa atbalstītājiem. Īpaša pateicība Rīgas Klasiskās ģimnāzijas audzēkņiem: Jelizavetai Ļicovai un Edvardam Saule par muzikālo pavadījumu un konkursa dalībnieku iedvesmošanu. 

Informāciju sagatavoja konkursa koordinatore: Nadežda Polianoviča, Rīgas Klasiskā ģimnāzija

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit