Foto

Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Kurzeme" māca bērnus labiem darbiem

Ziemassvētki ir došanas un saņemšanas laiks. Šajā laikā dodam mīlestību un prieku ne tikai ar materiālajām lietām, bet arī ar labiem darbiem, kā arī bērni mācās izpratni par labajiem darbiem un iemācās saskatīt, kur ir vajadzīga palīdzība. 

Grupā “Bērziņš” (bērni no 6 gadiem), izlikām Ziemassvētku gaidīšanas labo darbu kalendāru. Kalendārā bija eglītes ar cipariem no 1 līdz 25.  Pārrunājot ar bērniem, nolēmām, ka tas būs “Rūķu palīga kalendārs”, kurš atvieglos darbu jau tā nodarbinātiem Rūķiem.

Bērni grupā dalījās ar saviem labajiem darbiem, un ar saviem stāstiem ierosināja arī pārējiem darīt labus darbus. Jo tikai mums pašiem, darot labos darbus, mēs rādām piemēru un izpratni par to, un cik tie ir svarīgi.

Katru dienu bērni kopā nolēma, kuri darbi ir labie un kura bērna vārds jāieliek atbilstošajā eglītē. Diskusijā piedalījās visi bērni un arī lēmumu pieņēma tikai bērni. Tā bērni iemācījās atšķirt labo no sliktā un novērtēt cita bērna darbus, iemācījās uzslavēt viens otru un iedrošināja izteikt savu viedokli.

Bērni iemācījās šajā laikā, cik daudz labus darbus var veikt arī šajā vecumā un kādu prieku tas rada otram, tā arī pats saņemot prieku.

Jaunajā gadā Rūķis saviem palīgiem atsūtīja “Rūķa palīga” diplomus ar kārumiņu. Un bērniem, kuri bija veikuši vairāk labos darbus, papildus vēl piespraudīti. Tas bija negaidīts, mīļš pārsteigums.

Paldies Lielajam Rūķim!

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes "Kurzeme" grupas skolotāja: Solvita Kemlere- Veitmane. skolotājas palīgi: Laura Siliņa, Varita Valda Zālīte

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit