Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “Saulstariņi” roku mazgāšanas diena

Pašreizējās situācijas laikā, kad visi, jo īpaši audzēkņi tiek aicināti parūpēties par savu roku higiēnu, 15.oktobrī Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “ Saulstariņi” tika atzīmēta “Starptautiskā roku mazgāšanas diena” ar dažādiem informatīviem pasākumiem.  

Sadarbībā ar Rīgas Stradiņu Universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra audzēkņa mammu, grupu skolotājām un mūzikas skolotājām, katras grupas ietvaros tika padomāts, lai bērniem ikdienas roku mazgāšana kļūtu daudz aizraujošāka un interesantāka.

Grupu skolotājas nodarbības ietvaros ar bērniem pārrunāja par roku mazgāšanas nozīmi un lietderību. Mūzikas skolotājas bija sagatavojušas prezentāciju, kuras laikā bērni, katras grupas ietvaros, tika iepazīstināti ar to, kā visā pasaulē bērni rūpējas par savu roku higiēnu, noskatījās multfilmu par “Janča punci un tīrām rokām”, nodejoja un nodziedāja dziesmiņu angļu valodā par roku mazgāšanu, iepazinās ar pareizu roku mazgāšanas secību un noskatījās citus video materiālus par roku mazgāšanu youtube tīmekļa vietnē.

Bet vislielāko sajūsmu bērniem radīja audzēkņa mammas piedāvātā interaktīvā- praktiskā nodarbība par roku mazgāšanu. Sākumā audzēkņa mamma pārrunāja ar bērniem par nepieciešamību mazgāt rokas un pareizu roku mazgāšanas secību, kā arī par to, kas notiek, ja nemazgā rokas. Tad bērniem tika uzklāta želejveidīga viela, kas imitē baktērijas. Bērniem, ar speciālas lampas palīdzību, bija iespēja vizuāli redzēt, kādā veidā tiek nodotas baktērijas no viena bērna otram sasveicinoties, pieskaroties utt. Bērni uzzināja, par to, ka ļoti svarīgi ir kārtīgi nomazgāt rokas, ja tas nenotiek, baktērijas netiek iznīcinātas (ar lampas palīdzību, varēja redzēt, ka dažiem bērniem imitētās baktērijas vēl bija palikušas pie ienadžiem, īkšķiem).

Vēlamies pateikties Rīgas Stradiņu Universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra Projektu vadītājai Ingrei Dižai un pirmsskolas izglītības iestādes “Saulstariņi” kolektīvam par to, ka mums tapa tik izglītojošs, aizraujošs un radošs pasākums.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit