Foto

Rīgas Rīnūžu vidusskolas skolēni apmeklē pasākumu “Mūzika un profesija”

Novembrī Rīgas Rīnūžu vidusskolas 163 skolēni Latvijas Nacionālo operu un baletu, lai piedalītos pasākumā “Mūzika un profesija”, kas ir viens no karjeras attīstības atbalsta pasākumiem skolas plānā Izglītojošās ekskursijas mērķis bija iepazīties ar darba pasauli caur profesiju daudzveidību Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Visu klašu grupu bērniem tika izstāstīta Latvijas Nacionālas operas un baleta teātra ēkas vēsture, kā arī tika piedāvāta iespēja izstaigāt to kā 19.gadsimta arhitektūras pieminekli. Vairāku ekskursiju laikā uz skatuves notika tehniskie darbi. Divās no reizēm teātra strādnieku grupa montēja dekorācijas vakara izrādei „Fausts” un „Turandota”, gatavoja skatuvi izrādei, pārbaudīja gaismas gan uz skatuves, gan zālē. Skolēni ar aizrautību un interesi vēroja tehniskos darbus un papildus uzdeva sev interesējošos jautājumus ekskursiju vadītājām.

Ekskursijas vadītājas detalizēti un saistoši stāstīja par Latvijas Nacionālās operas un baleta darbinieku ikdienas darbiem un tiem nepieciešamajām prasmēm un personības īpašībām. Skolēni apmeklēja mākslinieku ģērbtuves, vēroja kā mākslinieki tiek sagatavoti izrādei. Bija interesanti novērot grima mākslinieka darbu, kā tiek sagatavoti tērpi. Dažām grupām bija iespēja pamēģināt savas spējas arī baletdejotāju treniņu zālē pie spoguļiem. Ar aizrautību bērni klausījās par katras pārstāvētas profesijas pienākumiem un interesantiem atgadījumiem iz ikdienas dzīves.

Kopumā visas mācību ekskursijas izdevās. Pārrunājot ar skolēniem ekskursijas norisi, jāsecina, ka viņi ir papildinājuši savas zināšanas ne tikai ar vēsturiskiem faktiem, bet viņos ir radies arī priekšstats, interese par profesiju daudzveidību Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Visās klasēs šis pasākums tika pārrunāts klases stundās, kā arī bērni aprakstīja savus iespaidus nelielos pārskatos gan ar fotogrāfijām, gan zīmējumiem, kurus apkopoja un saglabāja klašu audzinātāji.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit