Foto

Rīgas skolās sākas 1. klašu komplektēšana nākamajam mācību gadam

Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestādes uzsāks 1. klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam, ievērojot Rīgas domes saistošos noteikumus “Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs” un valstī noteiktos ārkārtējās situācijas drošības pasākumus.

Ņemot vērā to, ka 15. maijs, kad parasti tiek uzsākta klašu komplektēšana, šogad ir sestdiena, bērnu vecākiem atbilstoši normatīvo aktu prasībām ir tiesības līdz 17. maijam iesniegt pieteikumu skolai par bērna reģistrāciju 1.klases pretendentu rindā. Tādējādi skolas 1.klašu komplektēšanu uzsāks 18. maijā.

Normatīvie akti paredz, ka skolas šogad, veicot 1. klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam, veido pirmklasnieku pretendentu, kuri līdz 17. maijam ir reģistrēti skolā uzņemšanai 1.klasē, sarakstu. Pēc 18. maija skolas nosūta vēstules vecākiem, lai informētu  –  bērns ir vai nav iekļauts skolas 1.klases uzņemamo pretendentu sarakstā. Noteikumi paredz, ka pēc iestādes uzaicinājuma vēstules saņemšanas par bērna iekļaušanu nākamā mācību gada 1.klašu pretendentu sarakstā, bērna vecāki 10 kalendāro dienu laikā iesniedz iestādei iesniegumu par bērna uzņemšanu 1.klasē vai par pieteikuma atsaukšanu.

Vēstules bērnu vecākiem no skolas tiks sūtītas elektroniski uz vecāku oficiālajām elektroniskajām adresēm, ja vecāki tādu ir aktivizējuši saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu, vai pieteikumā norādīto e-pasta adresi. Ja vecāki pieteikumā e-pasta adresi nav norādījuši, uzaicinājuma vēstule tiks nosūtīta papīra formā uz vecāku deklarēto dzīvesvietas adresi.

Pēc uzaicinājuma vēstules saņemšanas par bērna iekļaušanu pirmklasnieku sarakstā vecākiem skolā jāiesniedz iesniegums par uzņemšanu šīs iestādes 1. klasē. Ir vairākas iesnieguma iesniegšanas iespējas. To var nosūtīt elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, iesniegt, izmantojot portāla www.Latvija.lv pakalpojumu “Iesniegums iestādei”, vai arī, iepriekš vienojoties ar iestādi, iesniegt klātienē iepriekš sagatavotu un pašrocīgi parakstītu.

Saskaņā ar Izglītības likuma noteikto, pašvaldībai ir jānodrošina obligātā pamatizglītības ieguve administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem, tātad – prioritāri Rīgas administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem. Potenciālo pirmklasnieku sarakstu veidošanā, prioritāri iekļauj bērnus, kuriem, uzsākot skolas gaitas, tajā kalendārajā gadā aprit septiņi gadi, saistošajos noteikumos noteiktajā prioritārajā secībā. Tikai pēc tam, ja ir brīvas vietas, sarakstā iekļauj bērnus, kuru vecāki vēlas, lai bērns skolas gaitas uzsāktu ātrāk – no sešu gadu vecuma, atbilstoši Vispārējās izglītības likumā noteiktajām prasībām. Ja izglītības iestāde 1.klases pretendentu sarakstā neiekļauj bērnus, kuriem līdz attiecīgā gada 1.septembrim aprit 6 gadi, izglītības iestāde nosūta vecākiem atteikumu. Vienlaikus bērna likumiskais pārstāvis var vērsties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā un  noskaidrot, kurā bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē ir brīvas vietas. 

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. tālr. 26708034, e-pasts: indra.vilde@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit