RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija kā pirmā uzsāk ķermeņa temperatūras sensoru ieviešanu

2020. gada 5. augustā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, Kr. Valdemāra ielā 1, tiks uzstādīti pirmie bezkontakta ķermeņa temperatūras mērīšanas sensori Rīgas skolās. Informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Altas IT” SIA un Rīgas Valsts 2. ģimnāzija noslēguši sadarbību par divu sensoru uzstādīšanu un šobrīd norit pēdējie dizaina un uzstādījumu saskaņošanas darbi. Šī būs pirmā vispārizglītojošā mācību iestāde galvaspilsētā, kas pieņēmusi lēmumu jau preventīvi sekot līdzi skolēnu un personāla veselības stāvoklim, lai samazinātu korona un citu sezonas vīrusu izplatīšanās risku skolā.

Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtā informācija par topošajiem izglītības darba organizācijas noteikumiem liecina, ka sākoties jaunajam mācību gadam mācību norise pamatā plānota klātienē, taču ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumus. Daļa no tiem attieksies uz organizētu personu plūsmu ēkās un individuālu veselības stāvokļa uzraudzību. Ķermeņa temperatūra gan bērniem, gan pieaugušajiem ir viens no pirmajiem kritērijiem, kas liecina par saslimšanu vai tās tuvošanos.

“Vispasaules vīrusa sekas un ietekmi jutīsim vēl ilgi, taču ilgstoša dīkstāve un attālināta strādāšana kļūst neiespējama arvien vairāk nozarēs. Gan ekonomisku apsvērumu dēļ, gan gluži praktisku. Sapratām, ka skolas un mācību iestādes ir viena no tādām vietām. Ir jāatsāk darbs ierastajā ritmā! Tomēr nedrīkstam kļūt arī pārdroši – nevienam nav vajadzīgi jauni uzliesmojumi. Tāpēc jau pavasarī uzsākām bezkontakta ķermeņa temperatūras mērierīces ieviešanu Latvijā,” dalās “Altas IT” SIA valdes priekšsēdētājs Māris Baltbergs.

Šis rīks ir efektīvs ne tikai pandēmijas laikā. Jautājums, kā efektīvi izmērīt darbinieku temperatūru un neaplipināt personālu, kļūst aktuāls katru gadu līdz ar gripas sezonas sākšanos.

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļevskis: “Esam viena no lielākajām vispārizglītojošajām mācību iestādēm Rīgā un Latvijā – vidēji 800 skolēnu, ar personālu nepilns tūkstotis cilvēku. Aprite vienas ēkas ietvaros ikdienā ir liela. Un nevaram noliegt, ka arī bez Covid vīrusa ik sezonu jau mums pazīstamie vīrusi piemeklē ikvienu skolu. Esam diskutējuši neskaitāmās sanāksmēs par to, kas tad būtu modernākais un arī man, kā skolas vadītājam, efektīvākais veids, kā preventīvi noteikt kādas slimības tuvošanās pazīmes. Ar šīm ierīcēm paaugstināsim bērnu un darbinieku drošību skolā, turklāt vēl gana gaumīgi pielāgojot vēsturiskajam interjeram.”

Aicinām Rīgas un Latvijas mācību iestāžu pārstāvjus, vadītājus un citus interesentus uz iekārtas uzstādīšanas prezentāciju š.g. 5. augustā plkst. 12:00 Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 1, Rīgā.

Kentix SmartScan temperatūras sensoram nav nepieciešami cilvēkresursi – tā ir bezkontakta. Pēc tam, kad cilvēks piegājis pie ierīces un pietuvinājis tai seju 30 cm attālumā, ar gaismas un skaņas signālu 1 sekundes laikā tiek paziņots mērījuma rezultāts ar 0,3O C precizitāti. Iekārta ir savienojama ar administratora/ dežuranta datoru, planšeti vai viedtālruni, un pēc paziņojuma viņš rīkojas atbilstoši skolas procedūras vadlīnijām.

Precīzo rezultātu nodrošina viedo sensoru tehnoloģija - temperatūru daudzos acu un pieres punktos  mēra  1024 sensori . Definēto iestatījumu dēļ iespējams panākt daudz precīzāku rezultātu nekā izmantojot līdzīgas metodes. Savukārt aprīkojot ar papildu aksesuāriem, to iespējams saslēgt ar piekļuves kontroles mehānismu iestādē vai uzņēmumā. Tad personai ar paaugstinātu temperatūru automātiski tiek liegta iekļūšana telpās.

Temperatūras sensoram piemīt augsta veiktspēja (līdz 700 personām stundā). Tā atbilst Eiropas datu drošības regulai un ir CE sertificēta.

Tekstu sagatavoja: Justīne Baltberga, "Altas IT" SIA

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit