Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolas projekts “Lai top!”

Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolas pedagogi Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas direktora vietnieka mācību jomā, datorspeciālista Viestura Ostena vadībā no 2020.gada 14. līdz 24. aprīlim attālināti apguva profesionālās kompetences pilnveides programmu Pirmsskolas pedagoga IT prasmju pilnveidošana mācību materiālu izveidē.

Mūsdienās informācijas tehnoloģijas pirmsskolas izglītības pedagogiem nodrošina ērtu informācijas izmantošanu, kā arī dod daudzveidīgas iespējas iegūtā materiāla apstrādē darba vajadzībām. Protams, šobrīd pedagogiem ir jāprot darboties ar daudzveidīgiem digitāliem rīkiem.

Tālākizglītības programmas mērķis bija iepazīstināt pedagogus ar datorprogrammu Microsoft Paint, Microsoft Paint 3D un Microsoft Word daudzveidīgām iespējām dažādu darba materiālu izveidē. Jāatzīmē, ka katram pedagogam ir ļoti atšķirīgs datorprasmju līmenis. Ar pasniedzēja Viestura Ostena izstrādātajiem uzdevumiem un instrukcijām soli pa solim, pedagogiem saprotamā veidā tika izskaidroti uzdevumi. Paldies pasniedzējam par izpildīto darbu analīzi, nenogurstošiem skaidrojumiem, korekcijām, ieteikumiem un rekomendācijām turpmākajiem projektiem! Pēc mūsu jautājumiem “vai būs vēl kādi uzdevumi”, bijām iepriecinātas par  pasniedzēja atsaucību un sagatavotajiem papildus darba uzdevumiem.

Viena tālmācības kursu nodarbība notika tiešsaitē, tajā mēs visi kopā izskatījām uzskates, izdales un informatīvo materiālu digitālās veidošanas principus, apkopojām apgūto un vēl neapgūto, paudām nākotnes ieceres. Šī vairākumam pedagogu bija pirmā pieredze un laba prakse, ko plānojam izmantot arī turpmākajai attālinātai sadarbībai. Ar šo pieredzi mēs varēsim dalīties ar citām pirmsskolas izglītības iestādēm.

Pasniedzējs Viesturs Ostens mums demonstrēja kā UDV sistēmā var lietot Microsot Teams platformu, kas ir ērti pieejama visiem darbiniekiem, jo UDV sistēma ir izmantojama katram iestādē strādājošajam. Šodienas apstākļos tas ir ļoti aktuāli un nozīmīgi visām izglītības iestādēm.

Tālmācības kursu laikā pedagogi izveidoja dažādus informatīvos materiālus gan klātienes gan attālinātām mācību nodarbībām, pasākumiem, bērniem un vecākiem. Savukārt, pasniedzējs atzīmēja, ka viņam bija patiess prieks par pedagogu entuziasmu un vēlmi apgūt jaunas iemaņas darbam ar informāciju tehnoloģijām, par skolotāju iesniegtajiem talantīgajiem darbiem.

Profesionālās kompetences pilnveides programmu Pirmsskolas pedagoga IT prasmju pilnveidošana mācību materiālu izveidē deva iespēju patstāvīgi un attālināti mācīties, nemitīgi domājot par izglītojamo interesēm un vajadzībām. Attēlā - gatavie darbi.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit