Rīt Ķīpsalā sākas Grāmatu svētki!

Rīt Ķīpsalā sākas Grāmatu svētki!

Jau no 1. līdz 3. martam Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā kļūs par iedvesmojošu grāmatu valstību, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji, spēļu ražotāji, mazie un lielie lasītāji. Lūk, daži fakti par “Latvijas Grāmatu izstādi 2019”, bet pēc emocijām un, protams, grāmatām pats steidz uz Ķīpsalu!

“Latvijas Grāmatu izstāde” Ķīpsalā norisināsies jau 22. reizi. Izstādē piedalīsies 103 uzņēmumi no 8 valstīm – Latvijas, Baltkrievijas, Čehijas, Lietuvas, Krievijas, Turcijas, Ukrainas un Vācijas.

Aktuālo grāmatniecībā “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” prezentēs 49 Latvijas grāmatizdevēji. Pirmo reizi izstādē ir Ukrainas nacionālā ekspozīcija “Ukrainas grāmata”.

Vienlaikus izstādē darbosies četras pasākumu norises vietas: Lielā skatuve, Rakstnieka viesistaba, Jautrā lasītava un Uzvediba.lv darbnīcas.

Trīs dienās “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” notiks 102 kultūras pasākumi, no kuriem 24 būs jauno grāmatu atvēršanas svētki. Izstādē varēs satikt vismaz 150 autorus.

1. martā notiks starptautiska konference “Veiksmes faktoru meklējumi mūsdienu grāmatu tirgus realitātē”.

Spēlēt galda spēles, piedalīties meistarklasēs, sacensties konkursos, radoši un izzinoši darboties bērniem un viņu vecākiem piedāvās vismaz 23 izstādes dalībnieki.

Jau otro reizi izstādē mazie lasītāji varēs vērot Leļļu teātra izrādi. 3. martā būs “Makss un Morics”!

Grāmatu maiņas punktam Rīgas Centrālā bibliotēka ir sagatavojusi 5542 grāmatu  sākumkapitālu, no kurām 2622 grāmatas ir daiļliteratūras izdevumi, bet 1096 – bērnu un jaunatnes literatūra, pārējās ir dažādu nozaru grāmatas.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2019”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

“Latvijas Grāmatu izstādi” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju. Vairāk: www.bt1.lv/lbf

Sekojiet izstādes jaunumiem arī sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/gramatuizstade

Darba laiks:

1.–2. marts 10.00–18.00

3. marts 10.00–17.00

Papildu informācija: Aiga Kupre-Vociša, BT 1 Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, e-pasts: aiga.vocisa@bt1.lv

Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore, e-pasts: inese.libere@bt1.lv