Foto

Satversmes tiesas organizētais zīmējumu un eseju konkurss skolēniem

Labdien, cienījamie pedagogi, bibliotekāri un izglītības darbinieki! Satversmes tiesa šā gada 23.septembrī ir izsludinājusi jau trešo skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu, kas veltīts mūsu valsts pamatlikumam – Latvijas Republikas Satversmei.

Konkurss tiek organizēts par godu Satversmes pieņemšanas 98. gadadienai.

Konkursa mērķis ir sekmēt skolēnu lojalitāti Latvijai un uzticību Satversmei, stiprināt skolēnu valstisko apziņu un rosināt skolēnu līdzdalību valsts norisēs, kā arī pilnveidot skolēnu zināšanas par Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtībām.

Satversmes tiesa aicina pedagogus pieteikt zīmējumu konkursam “Brīvs cilvēks neatkarīgā Latvijā” vispārējās un speciālās izglītības iestāžu 6. klašu skolēnus, savukārt dalībai domrakstu konkursā "Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?” aicina pieteikt vispārējās izglītības, speciālās izglītības un profesionālo izglītības iestāžu 9. un 12. klašu skolēnus.

Pieteikuma anketa jāaizpilda līdz 18.oktobrim. Tā ir pieejama šeit:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGvMFa3gjZ5kOdH3FlcFJfDYv65y952q3lL7r02mES9B5bjQ/viewform

Konkursa nolikuma pielikumi, termiņi, kā arī cita informācija par konkursu un atbalsta materiāli ir pieejama šeit:

http://www.satv.tiesa.gov.lv/konkurss/

Visi zīmējumu un domrakstu konkursa uzvarētāji, atzinības raksta saņēmēji un viņu pedagogi būs aicināti piedalīties apbalvošanas ceremonijā, saņems piemiņas veltes, kā arī tiksies ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju un Satversmes tiesas tiesnešiem. Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks Satversmes pieņemšanas 98.gadadienai veltītā svinīgā pasākuma ietvaros 2020.gada 17.februārī.

Tāpat kā pērn, arī šajā reizē plānojam veidot ceļojošo skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa izstādi un izstādes pavadošo katalogu. Izstāde no iepriekšējā konkursā iesūtītajiem darbiem no 7.oktobra būs skatāma Siguldas novada bibliotēkā.
Iedvesmai aicinām noskatīties arī video no pagājušā konkursa norises:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=286&v=SWCM-Elx360

Ceram uz Jūsu atsaucību!


 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit