Foto

Seminārs praktikums Rīgas 215. pirmsskolas izglītības iestādē

Rīgas 215. pirmsskolas izglītības iestādē, 2019. gada 26. septembrī notika seminārs praktikums “Fiziskā un mācību vide bērna kultūras un pašizpausmes veicinātāja”.

Seminārs bija paredzēts Kurzemes rajona pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju vietniekiem/metodiķiem. Organizatore bija Rīgas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu Konsultatīvā centra vadītāja Ārija Ansberga.  Semināra mērķis bija akcentēt veiksmes un lielākos izaicinājumus, kā arī gūt jaunas idejas pirmsskolas mācību vides iekārtošanā atbilstoši jaunajai kompetenču pieejai pirmsskolas mācību saturā. Seminārā piedalījās 35 dalībnieki, to vidū arī 3 pirmsskolu vadītājas.

Rīgas 215. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Daiga Kleine un vadītājas vietniece Ilze Martinsone dalījās ar labās prakses piemēriem un Rīgas 215. pirmsskolas izglītības iestādes pieredzi kompetenču pieejas ieviešanas procesā atzīmējot, ka kompetenču pieeju mācību saturā pirmsskola uzsākusi jau 2018.-2019. mācību gadā, mērķtiecīgi izglītojot pedagogus, skolotāju palīgus, informējot un sarunājoties ar vecākiem, analizējot pedagoģiskos procesus, veidojot jaunu plānošanu un kā būtisku uzsver jēgpilnu mācību vidi, kas rosina bērnus darboties un izzināt, tāpēc izglītības iestādē mērķtiecīgi mainīts grupu izkārtojums, veidojot grupas vidi drošu, daudzfunkcionālu un atbalstošu jēgpilnām aktivitātēm, kas orientētas uz savstarpēju uzticēšanos, sadarbību un atbalstu, veicinot bērnu patstāvības, rīcībspējas attīstību un līdzdalību lēmumu pieņemšanā.  Daiga Kleine īpaši akcentēja pedagogu lomu pārmaiņu ieviešanas gaitā, jo tieši skolotāji ir un būs tie, kas pilnveido vidi, maina domāšanu un palīdz mainīties akcentiem mācīšanās procesā.

Pieredzes apmaiņā dalījās pirmsskolu iestāžu vadītāju vietnieki ar saviem Labās prakses piemēriem, kā arī ļoti atzinīgi novērtēja Rīgas 215. pirmsskolas izglītības iestādē vēroto, paveikto procesa jēgpilnai norisei, kā arī atzīmēja Iestādes komandas radošo veikumu, pirmsskolas skolotāju lielo ieguldījumu vidē un procesos. Paldies pedagogiem par darbu un ieinteresētību pārmaiņu procesos!

Rakstu sagatavoja vadītājas vietniece Ilze Martinsone.

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit