Simtgadniece Valija Rozīte nāk no pedagogu saimes

1. aprīlī Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola apsveiks savas skolas bijušo skolotāju un mācību pārzini Valiju Rozīti 100 gadu jubilejā.

Jubilāre skolā strādāja no 1945. gada līdz 1978. gadam kā latviešu valodas skolotāja un 23 gadus bija mācību pārzine (no 1955. gada līdz 1978. gadam, kad devās pelnītā atpūtā).

Valija Rozīte ir dzimusi 1921. gada 1. aprīlī, Aucē. Izglītojās Jelgavas skolotāju institūtā un Latvijas Valsts universitātē. Ieguva latviešu valodas un literatūras skolotājas specialitāti.

Savas pirmās darba gaitas viņa uzsāka Rīgas 11. pamatskolā. Tas vēl bija laiks, kad Kurzemē dunēja lielgabali un risinājās sīvas kaujas.

Savās atmiņās Rozīte stāsta: “Dzīves apstākļi bija grūti, bet bērni tiecās pēc gara gaismas…”. Ar skolēniem viņu saistīja dziļa sirsnība un sapratne. Gaišā atmiņā skolotāja allaž pieminēja skolēnus, kuri prata sasniegt svarīgas savas dzīves ieceres. Valija Rozīte prata palīdzēt ikvienam iemīlēt dzimto valodu, tiekties pēc izglītības, noticēt saviem spēkiem un neapstāties pie sasniegtā. Ne velti skolas 115. un 120. dzimšanas dienā (2013. gadā un 2019. gadā) skolotāju sveikt bija ieradušies daudzi absolventi – cilvēki ar sirmām galvām.

Skolotāju kolektīvs viņu atceras ar prieku. Viņa kā mācību pārzine bija sirsnīga, atsaucīga, darbu mīloša, neatlaidīga un kārtīga. Viņa prata vadīt skolotāju kolektīvu un iedvesmot visus radošam darbam.

Valijas Rozītes hobijs ir literatūra un dārzkopība.  

Sveicam Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas bijušo skolotāju un mācību pārzini Valiju Rozīti 100 gadu jubilejā! Lai veselība un mundrs gars, lai svētīga un darbīga ikkatra diena!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit