Foto

Skolām līdz 15. janvārim jāreģistrē skolēni diagnosticējošajiem darbiem un eksāmeniem

Izglītības kvalitātes valsts dienests atgādina, ka izglītības iestādēm, kuras īsteno vispārējās izglītības programmas, līdz 2022. gada 15. janvārim Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā jāreģistrē diagnosticējošajiem darbiem pieteiktie 3. un 6. klases izglītojamie, kā arī 9. klases un vidusskolas izglītojamie un viņu iesniegumos norādītie eksāmeni, ievadot nepieciešamo eksāmenu materiālu skaitu. Minētais ir noteikts Ministru kabineta 2013. gada 17. decembra noteikumu Nr. 1510 “Valsts pārbaudījumu norises kārtība” 22. punktā un Ministru kabineta 2010. gada 6. aprīļa noteikumu Nr. 335 “Noteikumi par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību” 24. punktā.

Vienlaikus izglītības iestādēm jāņem vērā, ka ne tikai uz izglītības dokumentu izsniegšanas brīdi, bet arī uz izglītojamo pieteikšanas brīdi diagnosticējošiem darbiem un eksāmeniem, kā arī diagnosticējošo darbu un eksāmenu norises laikā izglītības iestādei un izglītības programmām ir jābūt akreditētām.

Izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditāciju organizē Izglītības kvalitātes valsts dienests Ministru kabineta 2020. gada 6. oktobra noteikumos Nr. 618 “Izglītības iestāžu, eksaminācijas centru, citu Izglītības likumā noteiktu institūciju un izglītības programmu akreditācijas un izglītības iestāžu vadītāju profesionālās darbības novērtēšanas kārtība” noteiktajā kārtībā četru līdz sešu mēnešu laikā no iesnieguma par akreditāciju saņemšanas brīža.

Avots: https://www.ikvd.gov.lv/

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit