Foto

Skolēni iesaistās grupu nodarbībās “Karjeras mērķi nākotnes plāni”

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  ietvaros Rīgas 85.vidusskolā 12.klases skolēniem notika vairākas grupu nodarbības “Karjeras mērķi nākotnes plāni” par karjeras mērķu izvirzīšanā un karjeras lēmumu pieņemšanu. Nodarbības notika personības izaugsmes treneres vadībā.

Pirmajās nodarbībās skolēni mēģināja uztvert, formulēt un izveidot personīgās nākotnes vīziju, kā arī konkretizēt savu sapņu profesiju, kurā būtu iekļauti gan katra talanti, gan  vēlmes. Nākamā  bija praktiskā nodarbība, kuras laikā bija iespēja iegūt jaunas pieejas un prasmes, kā sapni pārvērst par karjeras mērķi, kā šo karjeras mērķi  sadalīt sīkākos soļos, lai vieglāk varētu to sasniegt. Sekojot šiem soļiem, tapa kalendārais plānojums ar vērtēšanas kritērijiem dažādās profesionālās kompetences jomās. Lai gan rīcības plāns aptvēra 5 līdz15 gadu tālu nākotni, lielāka uzmanība tika veltīta konkrētām aktivitātēm tuvākajos mēnešos un nākamajā gadā. Nodarbībās izmēģinātās metodes palīdzēs pieņemt lēmumus, kas saistīti ar studiju izvēli un darbu nākotnē.

Apkopotās skolēnu aptaujas anketas liecina, ka jaunieši šīs karjeras nodarbības vērtē kā labas vai pat ļoti labas un labprāt piedalītos plašākā personības izaugsmes treniņu ciklā, kā arī tiktos ar dažādu nozaru profesionāļiem.

Informāciju sagatavoja: pedagogs - karjeras konsultants Indra Jēruma.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit