Skolēnu brīvlaikā uz ekskursijām un nodarbībām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Skolēnu rudens brīvlaikā, trešdien, piektdien un svētdien - 25., 27. un 29. oktobrī - Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz tematiskajām ekskursijām “Rīga teikās, leģendās un stāstos” (25.10. plkst. 11.00), ”Rīgas naudas ceļš cauri gadsimtiem uz eiro” (27.10. plkst. 12.00) un uz Ģimenes dienas nodarbību “Pirmie soļi pirmajā Latvijas muzejā” (29.10. plkst. 11.00 un 14.00). Dalība skolēnu brīvlaika ekskursijās un nodarbībā – ar muzeja ieejas biļeti.

Trešdien, 25. oktobrī, plkst. 11.00 tematiskās ekskursijas “Rīga teikās, leģendās un stāstos“ gaitā notiks arī viduslaiku karavīra – bruņinieka ietērpa detaļu un ieroču demonstrācija, ar iespēju pašiem tos pacilāt un pielaikot. Ekskursijas ceļš vedīs pa vēstures takām, ieklausoties stāstos, kuros savijušies reāli notikumi un cilvēku fantāzija, iepazīstot interesantus muzeja priekšmetus. Ekskursija sniegs iespēju uzzināt un, iespējams, raisīs jaunu jautājumus. Ja kāds jautā: "Vai Rīga jau gatava?", kas un kāpēc jāatbild? Ko veicis viens no Rīgas senajiem brīnumiem – milzis Lielais Kristaps, ko vācieši Daugavas krastā esot darījuši ar vēršādu, kas zināms par Rīgas raganu un vēl, un vēl. Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis, viņi sapratuši, kā stāstus stāstīt, lai tie paliktu ilgā atmiņā. Leģendas un teikas glabā seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes, drosmi un prieku. Ekskursija piemērota skolēniem no 8 līdz 12 gadiem, tās ilgums – apmēram 60 minūtes.

Piektdien, 27. oktobrī, plkst. 12.00 tematiskā ekskursija “Rīgas naudas ceļš caur gadsimtiem uz eiro” iepazīstinās ar naudas vēsturi Rīgā, kā tā pārveidojās un attīstījās dažādu varu ietekmē. Nauda rīdzinieku un Rīgas viesu maciņos vakar, šodien, rīt, kāda tā bija, kā tika tērēta pirms gadsimtiem, kādu to vēlamies redzēt nākotnē. Ekskursijas gaitā būs iespēja darboties arī tās dalībniekiem – piedaloties naudas skaitīšanā, tās izpētē un tirgošanās ainas atveidē. Ekskursija piemērota dažāda vecuma skolēniem, tās ilgums – apmēram 90 minūtes.

Svētdien, 29. oktobrī, plkst 11.00 u.n 14.00 uz Ģimenes dienas nodarbību “Pirmie soļi pirmajā Latvijas muzejā” tiek aicināti bērni kopā ar pieaugušajiem, lai uzzinātu interesantus, izzinošus stāstus par to, kā muzeji radušies, kādi muzeji ir pasaulē un Latvijā, ar ko muzeja darbinieki nodarbojas, ko muzejos glabā, kā arī to, kā, apmeklējot muzeju, jāuzvedas. Nodarbībā būs jāveic arī radoši uzdevumi, piemēram, izveidot priekšmeta ceļu no atradēja līdz muzeja izstādei, apskatīt un nosaukt vēsturiskus priekšmetus. Bērni pat varēs sākt izveidot savu muzeju, iejusties muzeja direktora lomā un vēl daudz ko citu. Nodarbība piemērota bērniem no 6 līdz 10 gadiem, tās ilgums – apmēram 60 minūtes.

Pulcēšanās uz ekskursijām un to sākums - muzeja vestibilā. Dalība skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti (skolēniem EUR 1.00, studentiem un senioriem EUR 3.00, pārējiem – EUR 5.00, pirmsskolas vecuma bērniem - brīva ieeja).

Papildu informācija: RVKM Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 67356676. Muzeja tīmekļvietne: https://www.rigamuz.lv/rvkm/. FB lapa: https://www.facebook.com/Rigamuz.

Attēls: Paliktnis. Latvija, P. Bēma flīžu fabrika. 20. gs. 30. gadi. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.

Ingrīda Lukašēviča, Sabiedrisko attiecību speciāliste. E-pasts: ingrida.lukasevica@rigamuz. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4, Rīga LV-1050