Skolēnu rudens brīvlaikā uz ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Skolēnu rudens brīvlaikā, no trešdienas līdz piektdienai – 23., 24., 25. oktobrim, plkst. 12.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina skolēnus, vecākus, pedagogus apmeklēt piedāvātās tematiskās ekskursijas - “Leğendas un teikas par Rīgu, ko tās atklāj” (23.10.), ”Naudas ceļš Rīgā cauri gadsimtiem līdz šodienai” (24.10.), “Kā dzīvoja senie rīdzinieki – priekšmetu liecības un vēsturnieku atklājumi” (25.10.), kā arī apskatīt muzeja ekspozīciju un izstādes. Skolēnu brīvlaika piedāvāto ekskursiju apmeklējuma maksa - 2,00 EUR.  

Trešdien, 23. oktobrī, plkst. 12.00 ekskursijas “Leğendas un teikas par Rīgu, ko tās atklāj” dalībnieki, caur nostāstu,  leğendu un teiku vēstījumiem iepazīs Rīgas pilsētas rašanās un attīstības vēsturi, rīdzinieku dzīves un sadzīves iespējas, paradumus dažādos laikos, ielūkojoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara. Seno paaudžu radošā domāšana radījusi apbrīnas vērtus stāstus par savu dzīvi, notikumiem, kuros savijusies fantāzija un realitāte. Stāstu izteiksmība veicināja to saglabāšanos no mutes mutē, no paaudzes paaudzē, sniedzot mums, 21. gadsimtā, nekur citur nerodamu svarīgu informāciju par to, kā ritēja dzīve, kādas bija reālijas, kā tolaik ļaudis uztvēra sevi un apkārtējo pasauli. Ekskursiju vadīs muzeja pedagoģe, vēsturniec Irēna Strēle.

Ceturtdien, 24. oktobrī, plkst. 12.00 ekskursija “Naudas ceļš Rīgā cauri gadsimtiem līdz šodienai” sniegs iespēju, “ielūkojoties” dažādu gadsimtu rīdzinieku naudas lādēs un maciņos, iepazīt procesus un vēstures laika griežus, kas radīja naudas jeb preču apmaiņas līdzekļu jēdzienu, uzzinot, kāda ir senākā nauda, kas atrasta Rīgā, kad Rīgā sāka kalt naudu, kā tā mainījās, attīstījās dažādu varu ietekmē. Nauda stāsta, tā rāda, pierāda, tā atspoguļo vēstures gaitu – dzintara ceļš, Livonija, Rīgas brīvpilsēta, poļu-zviedru laiki, Krievijas impērijas laiks, Latvijas valsts… un tā naudas ceļš ekskursijas dalībniekus atvedīs līdz mūsdienām. Ekskursiju vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis.

Piektdien, 25. oktobrī, plkst. 12.00, piedaloties ekskursijā “Kā dzīvoja senie rīdzinieki – priekšmetu liecības un vēsturnieku atklājumi”  varēs iepazīt Rīgas iedzīvotāju ikdienas ritmu un rīcību ārkārtas situācijās, aptverot laika periodu no vissenākajiem laikiem šajā teritorijā līdz 20. gadsimtam. Rīgas un tās iedzīvotāju dzīvi, gadsimtiem cauri, ietekmējuši vēsturiski notikumi,  pilsētas postījumi un atkal tās attīstība, uzplaukums. Mainās varas, attīstas dažādas prasmes, kas pārveido arī dzīves stilu. Ekskursijas gaitā tās dalībniekiem būs īpašā iespēja pašiem izmēğināt, kāds bija viduslaiku kareivja – pilsētas aizstāvja vai iebrucēja ekipējums. Ekskursiju vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Dāvis Vilcāns.

Skolēnu brīvlaika piedāvāto ekskursiju apmeklējuma maksa - 2,00 EUR. Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676,  www.rigamuz.lv, Facebook: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs/ Museum of Riga History and Navigation ; Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/Rigas-muzejs/, Twitter: @riga_muz

Aattēlos: 1. Modes lapa. 19.gs. No RVKM krājuma; 2. RVKM ēkas attēls.

Informāciju sagatavoja: Ingrīda Lukašēviča, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit