Skolnieks no Latvijas izcīna zelta medaļu 27. Baltijas informātikas olimpiādē

Matīss Kristiņš no Latvijas 99 dalībnieku konkurencē 27. Baltijas informātikas olimpiādē, kas no 23. līdz 26. aprīlim tiešsaistes režīmā norisinājās Vācijā, izcīnīja godpilno zelta medaļu.

Jauno programmētāju sacensībās piedalījās 11 dalībvalstis, bet Latviju olimpiādē pārstāvēja 12 dalībnieki - vienam no viņiem kopumā 99 dalībnieku konkurencē izdevās izcīnīt godpilno zelta medaļu!

Baltijas informātikas olimpiādē Latviju šogad pārstāvēja divas izlases un tās veidoja pēdējo klātienes sacensību, Latvijas informātikas olimpiādes 2020, medaļnieki, kas vēl nav absolvējuši vidusskolu. Abu izlašu dalībnieki šogad sacentās par iekļūšanu Starptautiskās informātikas olimpiādes Latvijas delegācijas četriniekā, bet Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Matīss Kristiņš olimpiādē izcīnīja arī vienu no zelta medaļām.

Latvijas delegācijas pirmo izlasi šogad veidoja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni Matīss Kristiņš, Dzintars Klušs un Valters Kalniņš, Druvas vidusskolas skolnieks Ansis Gustavs Andersons, Salaspils 1. vidusskolas skolnieks Artis Vijups un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolnieks Raivis Atteka. Otro izlasi veidoja Olaines 2. vidusskolas skolnieks Andrejs Šohins, RTU inženierzinātņu vidusskolas skolnieks Kristofers Barkāns, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolnieks Krišjānis Petručeņa, Rīgas Purvciema vidusskolas skolnieks Mihails Abramovs, Rīgas 71. vidusskolas skolnieks Mihails Ruhļa un Rīgas Juglas vidusskolas skolnieks Ernests Pētersons. 

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, kad Baltijas informātikas olimpiādi organizēja Latvija, arī šogad tā norisinājās tiešsaistes režīmā. Uzdevumu pildīšanas daļa norisinājās divas dienas un katrā no tām dalībniekiem nācās tikt galā ar trīs uzdevumiem, kuru atrisināšanai tika dotas piecas stundas. Tradicionāli olimpiādes uzdevumu idejas iesūta katra dalībvalsts, bet organizatori atlasa piemērotākos no tiem. Latvijas uzdevumu autors šogad bija programmēšanas skolotājs Sergejs Meļņiks un viņa uzdevums tika iekļauts sacensībās. Olimpiādes organizatori visai netradicionāli uzdevumu tekstus bija centušies veidot kā vienotu stāstu.

Latvijas delegācijas vadītājs olimpiādē bija Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis, bet vadītāja vietnieks - "whiteCryption" programmētājs Andrejs Vihrovs. Ievērojamu ieguldījumu olimpiādes norises Latvijā nodrošināšanā sniedza “Pirmā programmēšanas skola” un tās vadītājs Raivis Ieviņš, kā arī “Progmeistars” un tā vecākais pasniedzējs Sergejs Meļņiks.

27. Baltijas informātikas olimpiādē šogad piedalījās 11 dalībvalstis - Dānija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Vācija, Izraēla un Ukraina. Olimpiādē kopumā tika piešķirtas 33 medaļas - sešas zelta, 11 sudraba un 16 bronzas. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad neoficiālā līdera pozīcijas ieņem Polija - no 10 labākajiem rezultātiem seši pieder dalībniekiem no Polijas.

2022. gadā Baltijas informātikas olimpiāde atkal organizēs Vācija un iecerēts, ka tā klātienē norisināsies Vācijas pilsētā Lībekā.

Dalība olimpiādē īstenota ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

Foto  Matīss Kristiņš, no personīgā arhīva

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit