Foto

Šonedēļ noslēgsies Atvērto durvju dienu pasākumi interešu izglītībā

Vēl tikai līdz 29. septembrim bērni un jaunieši vecumā līdz 25 gadiem var iepazīt Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu interešu izglītības programmas, apmeklējot Atvērto durvju dienu pasākumus.

Ceturtdien, 29. septembrī, no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00 Atvērto durvju dienu pasākumi notiks Rīgas Jauno tehniķu centrā Bauskas ielā 88 un Ernestīnes ielā 8A.

Bērniem un jauniešiem piedāvā interešu izglītības programmas dažādās jomās:

  •  kultūrizglītībā (mūzika, deja, vizuālā un vizuāli plastiskā māksla, teātris, folklora, radošās industrijas);
  • vides interešu izglītībā (dabaszinības, arheoloģija, ģeoloģija, astronomija, puķkopība, ķīmija, vides pētnieki/eksperimenti u.c.); 
  • tehniskajā jaunradē (datorzinības, programmēšana, LEGO konstruēšana un tehniskā modelēšana, robotika, elektronika, 3D konstruēšana, avio un raķešu kosmiskais modelisms, automodelisms, kuģu un jahtu modelisms u.c.);
  • sporta interešu izglītībā (galda spēles, individuālie sporta veidi, sporta spēles, tehniskie sporta veidi);
  • citu izglītojošo programmu jomās (valodas, Estētikas skolas pirmsskolas vecuma bērniem, novadpētniecība u.c.).

Daudzveidīgajos pulciņos ir iespēja iesaistīties gan 101 Rīgas vispārējās izglītības iestādē, gan astoņās Rīgas interešu izglītības iestādēs un astoņās sporta skolās, kā arī deviņās mākslas un mūzikas skolās. Līdz šodienai interešu izglītības iestādēs jau pieteikušies vairāk nekā 20 800 bērnu un jauniešu.

“Nāc un piedalies! Aicinu ikvienu izmēģināt un atrast savu īsto aizraušanos Rīgas interešu izglītībā: dejot, dziedāt, zīmēt, konstruēt, eksperimentēt vai apgūt jaunas IT prasmes! Septembris ir īstais brīdis, lai izvēlētos noderīgas un saistošas nodarbības atbilstoši katra bērna un jaunieša interesēm. Interešu izglītība šodien ir ne tikai nozīmīgs instruments bērnu un jauniešu radošuma, talanta izkopšanā, personības attīstībā un nākotnes karjeras izvēlē, bet arī veiksmīgs atbalsts jaunā mācību satura apguvei gan formālajā, gan neformālajā izglītībā,” atzīst Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes Interešu un sporta izglītības nodaļas Interešu izglītības programmu vadītāja Inga Sidorčika-Boboviča.

Rīgas pašvaldība mudina izmantot iespēju un pieteikties kādai no vairāk nekā 500 interešu izglītības programmām, kamēr vēl ir brīvas vietas!

Ar plašo interešu izglītības iestāžu piedāvāto programmu klāstu var iepazīties tīmekļvietnē www.intereses.lv, Rīgas pašvaldības Facebook kontā “Rīgā mācās” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta katalogā.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv.

 

Galerijas