Foto

Sporta diena “Iepazīsti Latviju sportojot” pulcē vairāk nekā 1000 bērnus

28.novembrī Rīgā, Elektrum Olimpiskajā sporta centrā, ieradās vairāk nekā 1000 bērni no 50 Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēm, lai sportiskā garā, par godu Latvijas 100gadei, iepazīstot Latvijas pilsētas, pavadītu dienas pirmo pusi. Bērni ar prieku un interesi piedalījās 17 sportiskajās aktivitātēs un 5 radošajās aktivitātēs.

Atklāšanas ceremonijā, ko vadīja olimpietis biatlonists Jēkabs Nākums, bērni deva svinīgu solījumu piedalīties sporta dienā, ievērojot noteikumus, klausīt tiesnešus un skolotājus, atbalstīt savu komandu un sportot ar prieku. Tika iedegta olimpiskā lāpa un ienests Rīgas pilsētas karogs, veikta iesildīšanās fizioterapeites vadībā.  

5-7 gadus jaunajiem Rīgas topošajiem sportistiem bija iespēja izmēģināt spēkus un apgūt dažādus pamatelementus basketbolā, futbolā, šķēpa mešanā, tāllēkšanā, barjerskriešanā, bobslejā, biatlonā, handbolā, peldēšanā, regbijā, škēršļu skrējienā, riteņbraukšanā, virves vilkšanā, volejbolā, florbolā, hokejā un frisbijā. Bērni varēja arī apskatīt, aptaustīt  sportistu medaļas, kausus un iepazīties ar sporta inventāru. Aktivitātes bija pielāgotas atbilstoši bērnu vecumam un viņu spējām. Latvijā aug jauno sportistu paaudze un kopā darbojoties nākotnē mums būs pasaules un olimpiskie čempioni.

Plašs aktivitāšu klāsts bija no Latvijas Vieglatlētikas savienības, kur jaunie sportisi, skolotāji un vecāki varēja izmēģināt tāllēkšanu, barjerskriešanu un arī Latvijā populāro šķēpmešanu. Liela atsaucība bija vērojama arī bobsleja aktivitātē, kur bērniem bija iespēja vizināt savus skolotājus.

Katra grupa atstāja savu vēstījumu kopējā gleznā, kas paredzēta kā dāvana Rīgai Latvijas 100gadē. Visi izmantoja iespēju nofotografēties ar Olimpiskajiem riņķiem, pie foto sienas un kopā ar talismaniem Futbola federācijas vilciņu un skriešanas seriāla Skrien Latvija briedīti,  un Moller’s zivtiņu.

Aktivitātes bērniem tika nodrošinātas sadarbībā ar Latvijas Sporta veidu federācijām – Latvijas Vieglatlētikas savienību, Latvijas Futbola federāciju, Latvijas Frisbija federāciju, Latvijas Biatlona federāciju, Latvijas Volejbola federāciju,  sporta klubiem – RFC Livonia, SHK Pārdaugava/ Lauvas, Rīgas Volejbola skolu, FK Metta, Latvijas Bērnu un jauniešu asoaciāciju, Latvijas Olimpiešu klubu, sporta un izklaides aģentūru “Sniega cilvēks”, SIA “Balance Bikes”. un peldētāju Kristiānu Maskavu.

Pēc pasākuma katra Rīgas bērnudārza grupiņa un katrs mazais sportists saņēma dāvanas no pasākuma atbalstītājiem: MILZU!, Aloja-Starkelsen, Livol, Moller’s, Orkla Health Care  un SIA Charlot. Bērniem pēc pasākuma uzdodot jautājumu, vai patika sporta diena, saņēmām atbildi “Ļoti patika viss, gribam vēl!”

Pasākumu rīkoja biedrība Sporta klubs “SportLat”, sadarbībā ar Rīgas Domi un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit