Foto

Starptautiskā bērnu mākslas konkursa “LIDICE 2022” izstāde un digitālais katalogs

No 2022. gada 25. janvāra līdz 5. februārim Dzelzceļa muzejā, Rīgā, apskatāma Starptautiskā bērnu mākslas darbu konkursa “Lidice 2022” Latvijas kārtas laureātu izstāde. Sadarbībā ar fotogrāfu Robertu Blaubuku tapis arī digitālais katalogs.

Šogad 50. starptautiskā bērnu mākslas darbu konkursa – izstādes “Lidice-2022” tēma ir “Muzejs”. Kopumā tika saņemti 776 darbi no visiem Latvijas novadiem. Konkursā piedalās bērni un jaunieši no 4 līdz 16 gadiem. Ar Valsts Izglītības satura centra vērtēšanas komisijas lēmumu, tālāk ceļam uz 50. starptautisko bērnu mākslas izstādi Čehijā tika izvirzīti 189 mākslas darbi. Laureātu saraksts – vērtēšanas komisijas protokols apskatāms Valsts Izglītības satura centra tīmekļvietnē

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste Elita Kalnača dalās pārdomās par izstādes darbiem: “Pieņemot mākslas darbus, izpakojot, izvietojot vērtēšanai, noformējot, veidojot kopskatu, iekārtojot izstādi, bija iespēja tos visus vairākkārt apskatīt, izpētīt, izbaudīt, priecāties, iepazīt, kas bērniem un jauniešiem aktuāls. Visrosinošākās tēmas šajā konkursā – dinozauri, arhitektūra, tradīcijas, ģimenes muzejs, kā arī mākslas darbi, kas radīti iedvesmojoties no ievērojamu mākslinieku darbiem, kā, piemēram, Marko Rotko, Vinsents van Gogs, Pablo Pikaso, Edvards Munks.”
 

Laureātu darbu digitālais katalogs


Konkursa darbus vērtēja Valsts izglītības satura centra veidota vērtēšanas komisija: Ilze Rimicāne – Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „Lidice” (Čehijā) žūrijas komisijas locekle,  Rīgas Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” studijas „Mozaīka” vadītāja;  Dace Timule – Rīgas bērnu un jauniešu centra “Daugmale” keramikas studijas vadītāja; Maija Avota – Māras Muižnieces mākslas skolas skolotāja, Kristīne Belte – Jūrmalas Mākslas skolas direktora vietniece, pedagoģe un fotogrāfs Roberts Blaubuks.

Sirsnīgs paldies bērniem, jauniešiem, vecākiem un skolotājiem par atsaucību, radošumu, neatlaidību un dalību konkursā Lidice 2022 Latvijas kārtā! 

Paldies Valsts izglītības satura centram par sadarbību izstādes organizēšanā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un Dzelzceļa muzejam par atbalstu!

 

 

Galerijas