Starptautiska konference par cerību un iedvesmu bērnam

Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs un Rīgas Austrumu vidusskola  21. oktobrī  organizēja starptautisku konferenci “Psiholoģiskais un pedagoģiskais atbalsts darbā ar izglītojamo vecākiem: Latvijas un ārvalstu pieredze".

Konferencē piedalījās 120 dalībnieki no pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām, kurās mācās bērni ar speciālām vajadzībām. Pieredzē dalījās viesi no Pleskavas apgabala “Ārstnieciskās pedagoģijas un diferencētās apmācības centra”,  pedagogi no Sanktpēterburgas Samuila  Muhina  medicīniskās  rehabilitācijas centra “Bērnu psihiatrija”,  logopēdi no Sanktpēterburgas  pirmsskolas izglītības iestādēm, fonda “Znaņije sila”, skolotāju kvalifikācijas celšanas institūta. Viesi nolasīja saturīgas lekcijas un vadīja interesantas radošās darbības.

Savukārt Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes izglītības zinātņu un pedagoģisko inovāciju profesore S. Tūbele konferences dalībniekus iepazīstināja ar esošo situāciju Latvijā iekļaujošās izglītības kontekstā.  Rīgas Austrumu vidusskolas psiholoģe O. Raiko dalījās pārdomās  par iespējām psiholoģiskajam atbalstam izglītības iestādē vecākiem, kuru bērniem ir speciālas vajadzības, tai skaitā uzvedības traucējumi. L. Landiša pauda vecāku pieredzi audzinot bērnu ar speciālām vajadzībām.  Radošās darbnīcas vadīja arī Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs L.Tola, Rīgas Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” metodiķes I.Korņejeva un I.Eihe .

Konferences organizētāji ir pārliecināti, ka izvirzītais mērķis, paaugstināt pedagogu un citu interesentu zināšanas darbā ar vecākiem, kuru bērniem ir speciālās vajadzības, veicinot izglītības procesu, ir sasniegts.

Informāciju sagatavoja: Gunta Maslovska, Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas – attīstības centra direktores vietniece

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit