Starptautisks projekts «Mēs mīlam savu pilsētu»

Latvijas jubilejas gadā Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestāde piedalās starptautiskajā projektā «Mēs mīlam savu pilsētu». Projekts tiek organizēts sadarbībā ar Lietuvas bērnudārzu «Pingvinukas» laika posmā no  18.03.2019. līdz 30.11.2019.

Gatavojoties projektam, dalībnieki no Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā ģimenes dienu «Kas ir ģērboņi un ko tie stāsta». Uzsākot projektu, bērni iepazinās ar Rīgas pilsētas vēsturi, ģērboņa tapšanu un tā simboliku.

Projekta I. kārtas laika periodā no 18.03.2019. līdz 30.04.2019. mūsu iestāde sagatavoja informatīvu rakstu par Rīgas ģerboņa vēsturi, izveidoja Rīgas ģerboni no māla, izlika ģerboņa vitrāžu uz plastikāta pamata un izmantoja zīmēšanas tehniku pēc savas brīvas izvēles. Visi darbi tika nogādāti projekta organizatoram -  Klaipēdas bērnudārzam «Pingvinukas». Bērnudārzs «Pingvinukas» saņēma 40 darbus no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Ukrainas. Projekta dalībnieki attēloja Viļņas, Klaipēdas, Traķu,  Bištonas, Druskininku, Kohtla-Jerves, Hersonas un Rīgas ģerboņi. Pilsētu ģerboņi tika izveidoti no dažādiem materiāliem, izmantojot atšķirīgu tehniku. Radošajos darbos savu dvēseli un meistarību pievienoja gan bērnudārzu audzēkņi, gan viņu vecāki un pedagogi.

Informācija par projektu tika publicēta Klaipēdas avīzēs un bērnudārza «Pingvinukas» mājaslapā.

Projekta II. kārtas laika periodā no 16.04.2019. līdz  18.05.2019. mūsu iestādes bērni un darbinieki izveidoja savas pilsētas nosaukumu un izglītības iestādes nosaukumu no dažādiem ekoloģiskiem materiāliem. Bērni kopā ar skolotājām izlika vārdu «Rīga» no aplīmētām stikla burkām, čiekuriem un akmentiņiem. Kompozīciju «Rīgas ģerbonis» izlika uz auduma pamata no dažāda izmēra akmentiņiem. Visu darbu fotogrāfijas tika aizsūtītas Klaipēdas bērnudārzam «Pungvinukas».

Visiem dalībniekiem, kuri iesaistījās Starptautiskajā projektā «Mēs mīlam savu pilsētu», tika pasniegti pateicības raksti, kurus sagatavoja Klaipēdas bērnudārza «Pungvinukas» direktore Tatjana Sokolova.

Starptautiskais projekts «Mēs mīlam savu pilsētu» turpināsies līdz 2019.g. novembrim, līdz ar to Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādes bērni, darbinieki, vecāki veiksmīgāk izzinās Latvijas galvaspilsētas Rīgas vēsturi. Iesaistīšanās starptautiskajos projektos sekmē bērnu patriotismu, māca mīlēt savu valsti Latviju, popularizē tās vērtības citās valstīs un pilsētās.


Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādes Ekoskolas koordinatore Ludmila Kartenko

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit