Svinīgā klātienes ceremonijā pasniegtas Rīgas pašvaldības balvas “Zelta pildspalva” un “Zelta stipendija”

Svinīgā klātienes ceremonijā pasniegtas Rīgas pašvaldības balvas “Zelta pildspalva” un “Zelta stipendija”

Piektdien, 14. oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka pasniedza balvas “Zelta pildspalvas” galvaspilsētas labākajiem skolotājiem un “Zelta stipendijas” – izcilākajiem skolu absolventiem.

"Tas, par ko mēs šodien suminām kolēģus, ir viss, kas sniedzas ārpus viņu tiešo pienākumu robežām. Par vēlmi un prasmi formulēt sev izaicinošus mērķus, par risinājumu atrašanu, nevis sūkstīšanos par grūtībām, par visu to papildu laiku, ko nevar atlīdzināt. Par personības spilgtumu, talantu un pašaizliedzību, gan vēl tikai uzsākot izaugsmes ceļu, gan mūža ieguldījumu. Lai gan neviens skolotājs nestrādā sacensības dēļ, ir iedvesmojoši sveikt visus tos, kuri ir uzmirdzējuši īpaši spilgti. Ceru, ka kolēģu piemērs mudinās arī šodien apbalvotos jauniešus novērtēt to, cik milzīga nozīme ir pieredzes tālāknodošanai un skolotāju darbam, kā arī apsvērt skolotāja darbu kā cieņpilnu karjeras iespēju," atzina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka.

Nominācijā „Par ieguldījumu un sasniegumiem darbā ar talantīgajiem skolēniem” balvu saņēma Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Indra Keiša, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas matemātikas un informātikas skolotāja Tatjana Strigaļova, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas matemātikas skolotāja Līga Mateusa un Rīgas Centra humanitārās vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja Ina Jukēvica.

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolas sākumskolas skolotāju Vitu Bladiko apbalvoja nominācijā “Par ieguldījumu un sasniegumiem darbā ar bērniem ar speciālām vajadzībām”, bet Rīgas 95. vidusskolas izglītības psiholoģi Marinu Kacēnu – nominācijā “Par ieguldījumu un sasniegumiem atbalsta pasākumu nodrošināšanā skolēniem”.

Balvas nominācijā „Par radošumu un inovācijām izglītības procesā” saņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas matemātikas skolotāja Maruta Avotiņa, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas fizikas skolotāja Vita Pētersone, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Agnese Puķe un Rīgas 86. vidusskolas angļu valodas skolotāja Irina Klišāne, savukārt nominācijā “Par mūsdienīgu izglītības darba organizāciju un vadību” tika sumināts Rīgas 25. vidusskolas direktora vietnieks izglītības jomā, informātikas skolotājs Tālivaldis Mežis un Friča Brīvzemnieka pamatskolas direktore, matemātikas skolotāja Biruta Venckus.

Veicināšanas balvu nominācijā “Par mūža ieguldījumu” pasniedza Rīgas 49. vidusskolas angļu valodas skolotājai Ilzei Zilgalvei un Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Aivai Biteniecei. Tikmēr veicināšanas balvu nominācijā “Par veiksmīgāko pedagoga debiju” ieguva Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas vācu valodas skolotāja Elizabete Elīza Bitāne.

Ceremonijas laikā īpaši svinīgi godināja arī trīs balvas nominācijā “Par mūža ieguldījumu” ieguvējas: Rīgas 64. vidusskolas bioloģijas un dabaszinību skolotāju Inesi Peteri, Rīgas Anniņmuižas vidusskolas Humānas pedagoģijas centra vadītāju, latviešu valodas skolotāju Irmīni Pogrebņaku un Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas vizuālās mākslas skolotāju Ludmilu Ginteri.

Rīgas pašvaldības balvu “Zelta stipendija” 1200 eiro apmērā pasniedza 20 izcilākajiem galvaspilsētas skolēniem: Rīgas Franču liceja absolventei Beātei Baugai, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas absolventēm Marijai Slaidiņai un Annijai Kuzmai, Rīgas Juglas vidusskolas absolventam Ernestam Pētersonam, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas absolventēm Paulai Lācei un Madarai Sīmanei, Rīgas 64. vidusskolas absolventei Madarai Lisovskai, Rīgas 34. vidusskolas absolventam Edvardam Ščubļinskim, Rīgas Ostvalda vidusskolas absolventam Andrejam Bojarevičam (Andrey Boyarevich), kā arī 11 Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventiem: Lorensam Martinsonam, Milanai Komisarovai, Kimam Georgam Pavlovam, Robertam Darkevicam, Rostislavam Rostovskim, Francim Keišam, Pēterim Leveikam, Reinim Salakam, Markusam Gustavam Ķēniņam, Albertam Bilzēnam un Oliveram Vasiļevskim.

“Apbalvotie Rīgas pedagogi daudzu gadu garumā savu darbu ir darījuši īpaši izcili. Pateicoties viņiem un viņu kolēģiem, galvaspilsētas skolas ir labākās Latvijā. Savukārt “Zelta stipendijas” saņēmušie vidusskolu absolventi ir tie, kuros redzam Rīgas skolotāju darba rezultātu. Viņi ir aktīvi, motivēti un zinoši, tāpēc nākotnē noteikti atradīs iespējas, kā attīstīt savus talantus biznesā, zinātnē, valsts pārvaldē vai izglītības nozarē. Man ir gods un privilēģija sveikt Rīgas lieliskos skolēnus un skolotājus, kuri kopīgi īstenojuši tiešām unikālus sasniegumus,” uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Šogad balvu pasniegšanas ceremonijas dalībniekus ar muzikālu programmu iepriecināja jauniešu koris “Balsis”, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri”, DJ Monsta un Laima Jansone, kā arī nostalģiskā popa grupa “KautKaili”.

Svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas Kultūras un tautas mākslas centru “Mazā ģilde”.

Pasākumu ikviens interesents varēja vērot tiešsaistē Rīgas pašvaldības Facebook kontā un YouTube kanālā.


Par Rīgas pašvaldības balvu “Zelta pildspalva” un “Zelta stipendija” pasniegšanu

Jau 27. gadu oktobrī, kad atzīmē Skolotāju dienu, Rīgas pašvaldība apbalvo labākos skolu pedagogus un izcilākos Rīgas skolu absolventus. Balvu “Zelta pildspalva” pasniedz skolotājiem, lai izteiktu atzinību par profesionālu, radošu un inovatīvu darbu, kas tiek ieguldīts skolēnu izglītošanā un audzināšanā. “Zelta pildspalvas” ieguvēji saņem arī naudas balvu 600 eiro apmērā. Savukārt Rīgas pašvaldības “Zelta stipendijas” 1200 eiro apmērā iegūst galvaspilsētas skolu absolventi, kuriem piemīt izcilas zināšanas un kuri pilsētas, valsts un starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konkursos ir sasnieguši augstus rezultātus.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv.

Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Galerijas