Foto

Tēma audzinošām nodarbībām - „Miķelītis bagāts vīrs”

Saistībā ar izvēlēto tēmu „Miķelītis bagāts vīrs”, Rīgas 193. pirmsskolas izglītības iestādes skolotājas septembra otro pusi veltīja dažādu kompetenču attīstībai, jomu zināšanu paplašināšanai un padziļināšanai.

Audzēkņi vēroja un stāstīja par rudeni, rudens ražu un cilvēku darbu, klausījās pasakas, atbildēja uz jautājumiem, teatralizēja izvēlēto pasaku grupā, runāja dzejoļus par rudeni un rudens bagātībām, salīdzināja, skaitīja, pētīja, grupēja un izvēlējās gatavojot veselīgus salātus. Mākslas jomā veidoja no dažāda materiāla kolektīvu darbu „Rudens raža” un  kolektīvu kolāžu no papīra dažādās tehnikās.  

Veicinot sadarbību ar vecākiem, laukumā tika  organizēta izstāde „Miķeļdienas tirgus”. Brīvajā laikā audzēkņi vairāku dienu garumā gatavoja darinājumus Miķeļdienas tirgum. Vecāki kopā ar bērniem mājās gatavoja savu rudens darinājumu, izmantojot dažādus materiālus. Laukumā audzēkņi veidoja  mandālu no bagātīgā rudens veltēm.

Nākamajā  dienā svinēja Miķeļus – dejoja, dziedāja un gāja tautas rotaļās. Miķeļdienas tirgū varēja priecāties par iestādes darbinieku, bērnu un vecāku izstādes „Miķeļdienas tirgus” dažādo un bagāto darinājumu klāstu. Darinājumus varēja iegādāties. Šāda darba rezultātā bērniem veidojas  kritiskā domāšana, sadarbība un līdzdalība, sociālā un emocionālā prasme, bet  tautas svētku svinēšana sekmē lepnuma, prieka jūtu attīstību, prasmi priecāties, runāt latviski un  ejot rotaļā, kopā darboties. 

Informāciju sagatavoja vadītājas vietniece (izglītības jomā) L.Martuženoka

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit