Tiem, kas mācās attālināti

Tiem, kas mācās attālināti

No 13.marta skolu durvis ir slēgtas, un  zināšanas skolēniem jāgūst attālināti. Arī Rīgas Centrālajai bibliotēkai ir piedāvājums attālināto mācību procesa bagātināšanai.

Lai bērns vai jaunietis varētu kļūt par reģistrētu bibliotēkas lasītāju, RCB mājaslapā pieteikumu nepilngadīgās personas reģistrēšanai Rīgas Centrālajā bibliotēkā aizpilda un paraksta ar elektronisko parakstu viens no bērna vecākiem (likumiskais nepilngadīgā pārstāvis).

Tad tas jānosūta jānosūta uz e-pastu Rīgas Centrālajai bibliotēkai vai jebkurai izvēlētai RCB filiālbibliotēkai. Cits variants ir vērsties pie izvēlētās bibliotēkas bibliotekāra, kurš atsūtīs jums pieteikuma veidlapu, kuru, elektroniski parakstītu, jūs nosūtīsiet viņam atpakaļ.

Pēc pieteikuma veidlapas saņemšanas bibliotēka reģistrē jauno lietotāju un nosūta uz norādīto e-pastu informāciju par lasītāja karti, kā arī autorizētās pašapkalpošanās sistēmas “Mana bibliotēka” piekļuves datus – lietotājvārdu un paroli.

Reģistrētiem Rīgas Centrālās bibliotēkas lietotājiem attālināti pieejamas autorizētās tiešsaistes datubāzes Letonika un EBSCO. Par attālināto piekļuvi jautājiet bibliotekāram zvanot vai rakstot e-pastu bibliotēkas darba laikā. Ar „Mana bibliotēka” piekļuves datiem var veikt reģistrēšanos 3td e-GRĀMATU bibliotēkā, kurā  ir arī grāmatas bērniem un jauniešiem.

Attālinātā mācību procesa periodā ir iespēja izmantot šādus  Rīgas Centrālās bibliotēkas resursus:

  • RCB tīmekļa vietnē sadaļā “Iepazīsti Rīgu” var iepazīties ar apkopotu informāciju par dažādām Rīgas apkaimēm, un koka Rīgas objektiem. Sadaļā “Mans stāsts par Rīgu”  ir iespēja noklausīties ierakstītus rīdzinieku atmiņu stāstus par Rīgu, ko papildina fotogrāfijas un citi dokumenti.
     
  • RCB piedāvā iespēju izmantot RCB veidotās datubāzes, piemēram, Novadpētniecības datubāzi, kurā apkopotas bibliogrāfiskas ziņas par rakstiem no grāmatām, laikrakstiem un žurnāliem, kuros atrodama informācija par vēsturiskiem namiem un arhitektūras pieminekļiem, kultūras, izglītības u.c. iestādēm, parkiem, tiltiem, salām, ūdenskrātuvēm dažādos Rīgas pilsētas mikrorajonos, kā arī pilsētas attīstību.
     
  • Datubāze “Rīga latviešu daiļliteratūrā” iepazīstina ar informācijas resursiem par dažādiem Rīgas objektiem latviešu prozā un dzejā.
     
  • Sadaļā “Izdevējdarbība” iespējams iepazīties ar bibliogrāfisko rādītāju “Romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”” - informāciju par rakstniekiem, kuri piedalījušies apgādā “Dienas Grāmata” izdotās, 20. gadsimtam veltītās daiļliteratūras sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” izveidē, apkopota literatūra par viņu daiļradi, kā arī publikācijas par sērijā ietvertajiem romāniem.

Līdz 12.maijam vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, ikvienam pilnā apjomā ir pieejams Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas grāmatu portāls gramatas.lndb.lv un periodisko izdevumu krātuve Periodika.lv, un citas dažādu materiālu krātuves, kas atrodamas Latvijas Nacionālās bibliotēkas vietnē lnb.lv .