Tikšanās “Muzikālajā pieturā”

Rīgas Vakara ģimnāzijā nesen notika gadskārtējais vakara (maiņu) vidusskolu konkurss “Muzikālā pietura”. Konkursu rīkoja Rīgas Vakara ģimnāzija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Konkursa nosaukumā ietverta doma, ka straujajā dzīves skrējienā nepieciešams arī apstāties, lai ieklausītos un sadzirdētu mūziku.

Konkurss notiek jau 6.gadu, jo dziesma  skolēnus iedvesmo un satuvina. Šogad dalību konkursā pieteica visas Rīgas vakara (maiņu) vidusskolas un vairākas dienas skolas. Paši dalībnieki uzskata, ka konkurss veicina vēlmi vispusīgāk, radošāk un dziļāk izprast mūzikas kultūru un tās izteiksmes līdzekļus. To vērtēja žūrija: žūrijas priekšsēdētājs dziesminieks un mūzikas pedagogs Arnis Miltiņš, mūzikas pedagoģe, kordiriģente Svetlana Caune, Rīgas Doma kora skolas vokālā pedagoģe Valda Dzene.

Un tā, konkursa uzvarētāji

Solistu kategorijā:
1.vietu ieguva Rīgas Vakara ģimnāzijas skolniece Ketrīna Kočkina. Viņas izpildījumā dzirdējām Ulda Marhileviča dziesma "Lūgums " un dziesma no Kristīnes Agileras repertuāra.

2.vietu dalīti ieguva Rīgas Raiņa 8.vakara (maiņu) vidusskolas skolnieks Viljams Platais. Viņš izpildīja paša sacerētu  dziesmu "Is it the love?" (Vai tā ir mīlestība?) un  dziesmu  -"Skins" (Gandrīz mīlestība) no Rag'n'bone man repertuāra.

2.vietu ieguva Rīgas 92.vidusskolas skolniece Marija Kiseljova. Marijas klavierspēles izpildījumā dzirdējām Sergeja Rahmaņinova Etīdi, opus 33, Nr.5  un skaņdarbu Novembris no Pētera Čaikovska cikla "Gadalaiki".

3.vietu dalīti ieguva Rīgas Vakara ģimnāzijas skolnieks Arthurs Merkurjevs-Prikhodko, kurš dziedāja dziesmu "Mirdzot šķēpiem" un   "Ai, jūs rudzi".

3.vietu ieguva Rīgas 51.vidusskolas skolniece Sofija Ņikitina-Kanuņņikova. Sofija izpildīja latviešu tautasdziesmu “Rikšiem bērīt es palaidu”, un Rozanova dziesmu “Мама”.

Kategorijā „Vokālie ansambļi”:
1.vietu žūrija piešķīra Rīgas Raiņa 8. vakara maiņu vidusskolas vokāli instrumentālai grupai "Pagraba zvirbuļi". Viņu izpildījumā dzirdējām tautas dziesmu “Romance” un X Ambassadors dziesmu "Unsteady".

2.vietu ieguva Rīgas Vakara ģimnāzijas duets Sofija Anna Zadorožnaja un Arthurs Merkurjevs-Prikhodko. Viņu izpildījumā klausījāmies Zigmara Liepiņa dziesmu "Vienīgā" un dziesmu no Frenka Sinatras repertuāra "My way".

3.vietu ieguva Rīgas 14.vakara maiņu vidusskolas skolēnu duets - Justīna Krasovska un Oskars Samedovs. Klausījāmies Ulda Marhileviča un Guntara Rača dziesmas "Rēdereja" un "Tava sirds ir tavas mājas".

Pateicību par dalību konkursā “Muzikālā pietura” saņēma: Rīgas Vakara ģimnāzijas skolniece Sofija Anna Zadorožnaja,  Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolas vokālais ansamblis "Skanīgās Balsis", Rīgas 18.vakara (maiņu) vidusskolas skolniece Žanna Platonova.

Pateicības rakstus saņēma arī skolotāj, kuri skolēnus sagatavoja: Valerijs Afoničs, Monta Zaļkalne, Aldans Milzarājs, Ludmila Sokolova, Pāvels Veļičko, Diāna Černikova un Zane Seņavska.

Pasākuma pirmo skanīgo noti ieskandināja Rīgas Doma kora skolas  audzēkņu priekšnesums, bet pasākuma izskaņā īpašu pārsteigumu visiem skatītājiem un dziedātājiem sagādāja Rīgas 92.vidusskolas dramatiskais kolektīvs.

Tas bija atraktīvi un emocionāli. Paldies visiem par dalību muzikālajā pieturā!

Leolita Grīnvalde-Trūpa, Rīgas vakara ģimnāzijas direktora vietniece

Galerijas