Foto

Ukrainas bērni iepazīst Vasaras saulgriežu ielīgošanas tradīcijas

Dažas dienas pirms Jāņiem Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādē tika uzņemti ciemiņi – ukraiņu bērni no Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Zilbīte”, lai kopā ar mūsu audzēkņiem, iepazītu Vasaras Saulgriežu ielīgošanas tradīcijas.

Pasākums notika sabiedrības integrācijas projekta “Mūsu labie darbi” ietvaros.

Šī gada projekta mērķi ir sekmēt iestādes vecāko un sagatavošanas grupu izglītojamo pilsonisko aktivitāti, realizējot pašu piedāvātas un izplānotas idejas apkārtējās vides iekārtošanā un atbalsta sniegšanā vienaudžiem un bērniem no Ukrainas, kā arī turpināt veicināt izglītojamo izpratni par kopējām valstiskām vērtībām, iepazīstot tradīcijas un svinot Latvijas valstij nozīmīgus svētkus.

Gatavojoties svētkiem, audzēkņii dalījās ar savām idejām par to, kā iepriecināt bērnus no Ukrainas. Tika izveidotas apsveikuma kartiņas, sarūpēts salds našķis, bet par projekta līdzekļiem uzklāts svētku galds ar latviešiem raksturīgo cienastu – pīrāgiem, sieru un zāļu tējām.

Viesi tika sagaidīti ar Jāņu zālēm un izvesti cauri Saules vārtiem, kurus izveidoja Mārīšu grupas bērni. Sekojot latviskajām tradīcijām, aplīgojām lielo ozolu iestādes teritorijā, visu grupu bērnus un skolotājas. Lai arī ukraiņu bērniem šī bija jauna pieredze, piedziedājums “Līgo, līgo” tika skandēts visai dūšīgi.

Pēc tam pulcējāmies pie Jāņu ugunskura, kurš tika izrotāts ar sanestajām jāņuzālēm, turpinot dejot latviešu tautas dejas un dziedot līgodziesmas.

Skolotājām un auklītēm bija iespēja sniegt ugunskuram ziedu: liepu lapas -  veselībai, āboliņu – skaistumam, ozola lapas – izturībai.

Secinājām ka ukraiņu bērni ir droši saskarsmē, labi un izturīgi dejotāji. Mēs ātri atradām kopēju valodu, salīdzinājām Vasaras Saulgriežu un Ivana Kupalas svētku svinēšanas tradīciju un norunājām tikties rudenī, kopīgā sporta pasākumā.

Par projekta organizēšanu atbildīgā persona Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece Vita Kaļva.

Projekts tiek finansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit