Uzsāktas apmācības pedagogiem „Migrācija, attīstība un cilvēktiesības”

Uzsāktas apmācības pedagogiem „Migrācija, attīstība un cilvēktiesības”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas cilvēktiesību centru uzsāk Rīgas izglītības iestāžu pedagogu četru dienu mācību semināru „Migrācija, attīstība un cilvēktiesības”. Mācību mērķis ir veicināt skolotāju izpratni par migrāciju, cilvēktiesībām un attīstību, ka arī attīstīt prasmes strādāt ar migrantu izcelsmes un reemigrantu skolēniem, kuriem jāpalīdz iekļauties izglītības procesā Latvijā.

Mācību rezultātā skolotāji spēs izprast saikni starp migrāciju, attīstību un cilvēktiesībām un pielietot iegūtas zināšanas un iemaņas izglītības procesā savās skolās. Papildus mācību laikā tiks attīstītas pedagogu iemaņas un kompetences neformālās izglītības metožu izmantošanā.


Semināru vadīs starpkultūru komunikācijas, izglītības, mediju, cilvēktiesību un neformālās izglītības eksperti, ka arī valsts iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Seminārā piedalīsies arī eksperts imigrantu izcelsmes skolēnu integrācijas jautājumos no NorvēģijasSaleh Mousavi.


Mācību semināri notiks 5., 14., 20.  un 22. aprīlī Rīgā.


Mācības tiek īstenotas starptautiskā projekta „Gūstot labumu no attīstības (AMITIE CODE - Capitalizing On DEvelopment)” ietvaros. Līdzīgas apmācības notiks arī citās projektā iesaistītājās valstīs – Itālijā, Spānijā, Vācijā, Francijā un Portugālē.

 Semināra prezentācijas:

1.     Ievads starpkultūru kominikācijā (1.58 MB)

2.     Uztvere un interpretācija starpkultūru saskarsmē (568.07 KB)

3.     Migrācija Latvijā (746.13 KB) 

4.     Integrācijas politika (827.19 KB)

5.     Migrācija un cilvēktiesības (516.22 KB) 

6.     Migrācija un mediji (2.48 MB) 

7.      Dažādība un personalizācija (1.09 MB)

8.     Mācību līdzekļi (2.85 MB)


9.     Izglītības cilvēktiesību jomā (1.22 MB)

10.   Mācīšana un mācīšanās migrācijas kontekstā (631.79 KB) 

Projekts tiek līdzfinansēts Eiropas Komisijas programmas „Nevalstiskais sektors un vietējās pašvaldības – Sabiedrības apziņas paaugstināšana par attīstības un izglītības jautājumiem attīstībai Eiropā” ietvaros.