Foto

Uzsākts projekts “Tradicionālā kultūra kā starpkultūru dialogu veicinātāja”

Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Dzirnaviņas” 2021.gada martā uzsāka īstenot projektu “Tradicionālā kultūra kā starpkultūru dialogu veicinātāja”.

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā.

Projekta mērķi ir sekmēt saprašanas un pozitīvas attieksmes veidošanu pret integrācijas procesiem; sniegt zināšanas par krievu un latviešu tradicionālās kultūras vērtībām un mantojumu pirmsskolā, veicinot starpkultūru dialogu; pilnveidot pedagogu profesionālo kompetenci; izglītot vecākus, veicinot starpkultūru dialogu caur labāko pieredzi; veicināt pedagogu, vecāku un bērnu sadarbību, organizējot integrējoša rakstura pasākumus latviešu un mazākumtautību izglītības iestāžu bērniem, pedagogiem un vecākiem.

Projektu Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Dzirnaviņas” īstenos sadarbībā ar Rīgas pirmsskolas izglītības iestādi “Annele”.

Projekta ietvaros tiek plānoti vairāki izglītojoši pasākumi:

  • semināri pedagogiem un vecākiem,
  • Brīvdabas muzeja apmeklēšana (bērniem un pedagogiem);
  • divi kopīgie draudzības pasākumi (ja ļaus epidemioloģiskā situācija) “Rotaļu un danču vakars” un interaktīvais pasākums “Rudenāji / Осенины”, kuros pedagogi un vecāki sadarbojoties praktiski pielietos semināros saņemtās zināšanas, kā arī kopā ar bērniem izbaudīt integrējošo pasākumu gaitu.

No 2021. gada 27. aprīļa līdz 29.aprīlim notiks pirmie projekta semināri:

  • 27. un 26.aprīlī divu dienu tiešsaistes seminārs pedagogiem;
  • 27. un 29.aprīlī divu dienu tiešsaistes seminārs vecākiem.

Seminārā gaitā interesenti varēs iepazīties ar latviešu un krievu gadskārtu svētku tradīcijām, latviešu un krievu tradicionālās kultūras apguvi pirmsskolā, kā arī saņemt padomus no Latvijas vadošiem folkloristiem (Dina Liepa un Olga Dergunova) kā ieinteresēt bērnus un sarīkot īstos tautas svētkus gan bērnudārzā, gan visai ģimenei.

Lai mums izdodas!

Projekta vadītāja Marianna Jode, e-pasts: mjode@edu.riga.lv

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit