Foto

Vēl līdz 17. septembrim rīdziniekiem ir iespēja pieteikties mācībām jaunas profesijas apguvei

Vēl līdz 17. septembrim ikvienam rīdziniekam, kurš ir nodarbināts un vecāks par 25 gadiem, ir iespēja pieteikties mācībām pieaugušajiem Eiropas Savienības fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros. Šajā uzsaukumā tiek piedāvātas vairāk nekā 400 programmas, tostarp 165 izglītības programmas Rīgā, kas dos iespēju mainīt vai pilnveidot savu profesionālo kompetenci.

Līdz 17. septembrim ir izsludināta pieteikšanās mācībām 11 tautsaimniecības nozarēs visā Latvijā, no kurām 10 nozarēs notiek pieteikšanās Rīgas izglītības iestādēs. Visvairāk mācību iespēju galvaspilsētā šajā kārtā ir elektronisko un optisko iekārtu ražošanas un IKT nozarē (69 programmas), transporta un loģistikas nozarē (31 programma), metālapstrādē, mašīnbūvē un mašīnzinībās (22 programmas). Piedāvāto mācību nozaru klāstā ir arī enerģētika (15 programmas), tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana (8 programmas), drukas un mediju tehnoloģijas (7 programmas), kokrūpniecība (6 programmas), ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms (4 programmas), būvniecība (2 programmas) un ķīmiskā rūpniecība (1 programma).

Informāciju par projektu un pieteikšanos mācībām Rīgā, kā arī par iestādēm, kas galvaspilsētā nodrošina mācības projekta ietvaros, var saņemt pa tālruni 67105579 vai e-pastu: sandra.cirule@riga.lv. Projektā piedāvāto mācību iestāžu un programmu saraksts, tostarp Rīgā pieejamajās mācību programmas, ir iespēja atrast tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Projekta ietvaros varēs apmeklēt profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Pieteikšanās notiek izglītības iestādēs, iesniedzot pieteikumu klātienē vai nosūtot e-pastā. Mācības šajās programmās plānots uzsākt 2018. gada novembrī.

Lielāko daļu mācību izmaksu apmaksās ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem būs jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības būs bez maksas, savukārt strādājošajiem ar invaliditāti tiks nodrošināta asistenta vai surdotulka izmaksu kompensācija.

 

Par projektu

Eiropas Savienības fondu projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru. ES fondu projekta mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.

 

Informācija sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālrunis 67026838, mob. 26708034.

 

 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit