Foto

Vēstures eksāmens tuvojas – muzejs steidz palīgā un piedāvā

Skolu 12. klašu pavasara brīvlaikā - 20., 21., 22. martā plkst. 12.00 uz ekskursijām – nodarbībām “Vēstures eksāmens tuvojas! Ienāc vēsturē!” aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, lai palīdzētu sagatavoties vēstures eksāmenam. Muzejs aicina skolēnus nākt gan individuāli, gan kopā ar draugiem vai ģimeni. Ekskursijas – nodarbības vadīs muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle.   

Trešdien, 20. martā, ceturtdien, 21. martā un piektdien, 22. martā, ekskursijas – nodarbības sāksies plkst.12.00. Tās būs hronoloģiski – sižetiska Latvijas vēstures iepazīšana, ar muzeja ekspozīcijas “līdzdalību”, izgaismojot gan notikumus, gan personības, gan to darbības rezultātā veicinātos procesus sabiedrībā konkrētos laika posmos.

Piedalīties ekskursijās – nodarbībās ir iespējams ikvienam, lai gan to pamatmērķis ir palīdzēt 12. klašu skolēniem izprast un apgūt Latvijas vēstures gaitu. Muzejs piedāvā skolēniem un viņu ģimenēm 12. klašu brīvlaikā pilnvērtīgi atpūsties, pavadot laiku kultūrvēsturiskā, izglītojošā vidē, iepazīstot muzeja pastāvīgo ekspozīciju un izstādes, vienlaicīgi izmantojot iespēju iegūt jaunas zināšanas un papildināt jau uzkrāto zināšanu bagāžu. 

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 16 zālēs aplūkojama pastāvīgā ekspozīcija un izstādes: Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāde “Kur gūšu Latvijas spēku?” (A.Brigadere), izstāde “Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads”, izstāde “1920.-1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”, izstāde “Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai, izstāde “Reformācijai 500: Piemiņas medaļas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijā”, izstāde “Sudraba kauss „21. gadsimta Renesanse”.                                   

Dalības maksa skolēnu brīvlaika ekskursijā - nodarbībā – EUR 2.00.

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676, www.rigamuz.lv, Facebook:, Twitter:, Draugiem.lv: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs.

Attēli: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ekspozīcijas fragments, centrā – mehāniskā lelle, koka skulptūra “Kara bundzinieks”, 17.gadsimts.
Šķīvis no kara ministram J.Balodim dāvinātās servīzes, mākslinieks V.Vasariņš, izgatavots M.S. Kuzņecova porcelāna fabrikā, 1937. gadā.

Informāciju sagatavoja: Ingrīda Lukašēviča, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit