Vizuālās mākslas konkurss “Pārsteiguma dāvana sev. Kolāža”

Tehniskās jaunrades nams (TJN) “Annas 2” rīko atklāto bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursu-izstādi, kas veltīts pārsteidzošajai kolāžas tehnikai. Konkursā piedalīties aicināti bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 25 gadiem.

Konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu interesi un izpratni par kolāžu kā vienu no vizuālās mākslas tehnikām. Konkursa dalībnieki ir aicināti iepazīties ar kolāžas pielietojumu dažādos laika periodos un mākslas stilos, īpaši sirreālismā. Konkursa galvenā organizatore TJN “Annas 2” Zīmešanas skolotāja Anda Laukevica aicina konkursā piedalīties visu vecuma grupu bērnus un jauniešus, uzsverot, ka kolāža kā tehnika paver ārkārtīgi plašas radošās izpausmes iespējas dažādās sarežģītības pakāpēs.

Konkursa dalības noteikumi

  • Dalībnieki patstāvīgi iepazīstas ar kolāžu - tās attīstības vēsturi, piemēriem un ievērojamākajiem māksliniekiem.
  • Dalībnieki veido radošos darbus kolāžas tehnikā par tēmu - “Pārsteiguma dāvana sev. Kolāža”, savienojot atšķirīgus tēlus un dažādus materiālus.
  • Individuāli Konkursa Dalībnieki var iesniegt 1 radošo darbu.
  • Izglītības iestāžu pedagogi katrs Konkursā var iesniegt ne vairāk kā 5 audzēkņu darbus.

*Veidojot kolāžu, iespējamas izmantot visdažādākos materiālus, piemēram:
papīru,
avīzes,
žurnālu izgriezumus,
foto,
audumu
arī nelielus un vieglus ready-made objektus (ready-made ir mākslas jeb antimākslas process, kurā par mākslas darbiem tiek pasludināti industriāli ražoti objekti) un citus materiālus.

Darba noformējums

Darbi jāveido A3 formātā uz plāna kartona, pievienojot klāt piespraustu informāciju (noteiktajā formā) ar:
autora vārds, uzvārds,
vecuma grupa (vecums),
darba nosaukums,
izglītības iestādes nosaukums,
pedagoga vārds uzvārds

*Paraugs atrodams nolikumā (8×4 cm, teksts treknrakstā, Times New Roman šriftā, burtu lielums pt14.).

Dalības pieteikšana konkursā

No 28. līdz 30. aprīlim, plkst. 10.00 - 19.00 konkursa dalībniekiem jāiesniedz savus radošos darbus TJN “Annas 2”, Annas ielā 2, Rīgā, pirmajā stāvā pie dežuranta.

Darbu izvietošaņa un virtuālā izstāde 

Visi konkursam iesniegtie darbi tiks eksponēti TJN “Annas” gaiteņos no 7. līdz 28. maijam, kā arī tiks izveidota virtuālā izstāde. Konkursa digitālas izstādes atklāšana notiks 7. maijā, plkst. 16.00 TJN "Annas 2"  Facebook lapā.

Konkusa rezultātuu paziņošana un apbalvošana

Konkursa rezultātu - uzvarētāju un balvu ieguvēju paziņošana notiks 28. maijā, plkst. 16.00. TJN “Annas 2” Facebook lapā. Pirms pieteikšanās konkursam aicinām rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu: NOLIKUMS LEJUPIELĀDĒJAMS ŠEIT

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit