Ziemas olimpiāde Rīgas 258. pirmsskolas iestādē

Ziemas olimpiāde Rīgas 258. pirmsskolas iestādē

Par godu XXIV Ziemas olimpiskām spēlēm no 4. februāra līdz 20. februārim Rīgas 258. pirmsskolas izglītības iestādē tika organizētas dažādas aktivitātes ar mērķi popularizēt olimpisko kustību, kā arī attīstīt pozitīvu attieksmi un interesi par ziemas sporta veidiem, nostiprināt piederības sajūtu savai valstij, sekmēt veselības nostiprināšanu.

Olimpiādes norises laikā bērni katru dienu aktīvi slēpoja iestādes teritorijā, imitēja kamaniņu braukšanu un bobsleju ar ragaviņām, trenējās hokejā un sniega piku mešanā mērķī un tālumā.

Brīvdienās mūsu kolektīva pārstāvji slidoja tuvākajā slidotavā – baudīja Olimpisko garu ledus laukumā. Mūsu Ekoskola vairākus gadus pēc kārtas atbalsta veselīgu dzīvesveidu, līdz ar to Ekopadomes pārstāvji ir visaktīvākie dalībnieki āra aktivitātēs.  Dažas ģimenes vēroja hokeja spēli Akropolē. Pirmsskolnieki rosināja savas ģimenes baudīt ziemas aktivitātes ārā un sekot līdzi Ziemas olimpisko spēļu translācijām.

 Ārpus nodarbību laikā bērni tika iepazīstināti ar olimpiskiem simboliem un ziemas sporta veidu piktogrammām. Bērniem tika demonstrēti attēli un prezentācija par ziemas sporta veidiem, olimpiskām spēlēm Pekinā, par Latvijas olimpiešu dalību Ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā. Uz interaktīvas planšetes pirmsskolnieki ar lielo interesi skatījās 2022. gada olimpisko spēļu  atklāšanas un sacensību fragmentus. Liela uzmanība tika pievērsta tām sporta disciplīnām, kur varēja redzēt Latvijas labākos sportistus. Bērni atzinīgi novērtēja sportistu panākumus un  lepojās ar tiem.

Sporta zāle tika izdekorēta ar olimpiskajiem karogiem, piktogrammām un ziemas Olimpiādes simbolu Pekinā – sniegpārslu.  Bērni ar lielu prieku, aizrautību un atbildību izmēģināja savus spēkus ziemas sporta veidos, imitējot tos sporta zālē:

  • daiļslidotājus uz ledus, brīvi improvizējot,  imitējot sarežģītus elementus, pozas;
  • slēpotājus garā distancē un slalomā, pārvietojoties ar papīrlapām starp konusiem;
  • biatlonistus, cenšoties trāpīt mērķī ar sniega piku un turpinot slēpot;
  • ātrslidotājus,  ātrā tempā imitējot slidošanu;
  • bobslejistus, skrienot pāros pa zāli;
  • hokejistus, sitot vārtos ripu ar  nūju,
  • kērlingistus, ripinot tālumā smagu bumbiņu;
  • skeletonistus, pievilkšoties pa solu uz vēdera;
  • kamaniņu braucējus, slidējot no slidkalniņa;
  • tramplīnlēcējus, lecot pāri barjerām.

Papildus bērni piedalījās stafetēs ar olimpiskām lāpām, iededzinot Olimpisko uguni, atkārtoja sporta veidus, kustību rotaļā «Dari tā kā es!» - brīvi imitējot skeletonu, kamaniņu braukšanu, hokeju, daiļslidošanu, biatlonu, bobsleju, snovbordu, frīstailu, kērlingu, slēpošanu utt.

Olimpiskās spēles tika atspoguļotas visās mācību jomās rotaļdarbībā, akcentējot pasaules mēroga notikumu, sportistu vienotību un Latvijas olimpisko kustību.