Zili - zaļi brīnumi izstādē - konkursā “Krāsainās domas”

Jau piekto reizi savu varēšanu apliecina Rīgas un Rīgas plānošanas reģiona speciālo skolu audzēkņi vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādē - konkursā “Krāsainās domas” Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā - attīstības centrā.

12 speciālo skolu 27 pedagogi rosinājuši 185 audzēkņus radīt 130 darbus par tēmu “Zila jūra, zaļa zeme”, tā risinot aktuālu jautājumu - Latvijas resursu efektīvas izmantošanas iespējas un Latvijas dabas bagātību saglabāšana. Skolēnu darbos redzama vēlme dzīvot tīrā un sakoptā vidē, prieks par Latvijas dabas daudzveidību un izpratne par tās saglabāšanas nepieciešamību.

Vizuālās mākslas darbi tradicionāli priecē ar plašu krāsu gammu un daudzveidīgu izteiksmes līdzekļu izmantojumu, bet daudzi vizuāli plastiskās mākslas darbi veidoti no materiāliem, kas citādi nonāktu atkritumu savākšanas poligonos, bet tagad mūs priecē un tiks izmantoti vēl ilgi - plastmasas pudeļu korķīši, olu kārbas, džinsa apģērbs, pogas, audumu atgriezumi,… Izstādē skatāmi arī tradicionālo tehniku darbi – aplikācija, tekstilmozaīka, keramika, austi darbi, izšūti darbi.

Izstāde Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā - attīstības centrā bija skatāma no 8. līdz 11. aprīlim, bet 11. aprīlī notika izstādes noslēguma pasākums, uz kuru ieradās darbu autori un skolotāji. Bērni un skolotāji ne tikai skatīja savu veikumu visa gada garumā, bet arī izstādes organizatoru sagādātus zili - zaļus brīnumus!

Izstādes organizēšana un noslēguma pasākums notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, tāpēc noslēguma pasākumā bērniem bija iespēja piedalīties radošā darbnīcā, saņemt balvas par lieliski paveiktu darbu un cienāties pie svētku galda.

Speciālo skolu skolotājiem izstādes “Krāsainās domas” noslēguma pasākums ir kļuvis par ikgadēju tikšanās vietu, kur pārliecināties par savu un savu audzēkņu varēšanu, tikties ar kolēģiem un smelties spēku savam misijas darbam šajā pārmaiņu laikā.

Mg. art. Līga Jukša

Mājturības un tehnoloģiju skolotāja Dace Eisaka

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit