Foto

Zinātnieku nakts 28.septembrī LU Botāniskajā dārzā

28.septembrī Eiropā atzīmē Zinātnieku nakti. Zinātnieku naktī apmeklētājus ciemos gadīs arī LU Botāniskais dārzs, kur no 18.00-22.00 darbosies laboratorijas un radošās darbnīcas, kā arī būs iespēja piedalīties ekskursijās. Pasākuma laikā ieeja dārzā bez maksas.

Ik gadu septembra beigās Eiropā atzīmē Zinātnieku nakti, kuras mērķis ir popularizēt zinātni un tās sasniegumus un ļaut plašākai sabiedrībai ielūkoties zinātnes aizkulisēs. Pasākumu baudīt piedāvās arī LU Botāniskais dārzs, kur Zinātnieku nakts aktivitātes sāksies no plkst. 18.00. Dārza vārti apmeklētajiem paliks atvērti līdz pat 22.00. No 18.00 ieeja LU Botāniskajā dārzā bez maksas.

Zinātnieku naktī LU Botāniskā dārza Šķūnī darbosies radošās darbnīcas un laboratorija. Laboratorijā būs iespējams uzzināt, kas ir sfagni un kāda ir to loma klimata regulēšanā – notiks sfagnu šūnu iekrāsošana, ūdens filtrēšanas un augsnes erozijas eksperiments. Radošajās darbnīcās izzināsim barības vielu un ūdens pārvietošanās procesus ziedaugos, kā arī apgūsim papīra origami ziedu locīšanu un krāsošanu. Būs iespēja arī apgleznot Palmu mājas koku lapas ar no kafijas iegūtu “krāsu” un izveidot ģipša atlējumu Botāniskā dārza augu lapu, ziedu un sēklu nospiedumiem.

Zinātnieku naktī notiks arī ekskursijas, kas šoreiz ļaus iepazīt LU Botānisko dārzu no jauna rakursa, atklājot kultūrvēsturiskās vērtības, kas paslēpušās dārza teritorijā - 90 gadu jubileju nosvinējušās Augu māju siltumnīcas, Pārdaugavas muižiņu laiku liecības un augus-vēstures lieciniekus. Ekskursijas sāksies plkst. 18.00, 19.00, 20.00 un 21.00. Pulcēšanās vieta – Palmu mājas vestibilā. Ekskursijām iespējams pieteikties iepriekš, rakstot agnese.reke@lu.lv vai zvanot 67450860.

Plašāka informācija par pasākuma norisi: agnese.reke@lu.lv vai 67450860 (darba dienās 9.00-17.00).

Par Latvijas Universitātes Botānisko dārzu

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā. Dārza 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija, augu mājas un Tropu tauriņu māja nodrošina mājvietu ap 6000 dažādiem augiem, kā arī tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, bet rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas izklaides vietu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī dārzs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa LU Botāniskajā dārzā septembrī: skolēniem ar klasēm – EUR 1.90, skolēniem individuāli – 2.40 EUR, studentiem un pensionāriem – EUR 2.90, pieaugušajiem – EUR 3.90. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv.

 

Informāciju sagatavoja: Agnese Reķe, LU Botāniskais dārzs