Foto

BJC “Rīgas Skolēnu pils” Filmu darbnīcas audzēkņi izglītojas Polijā

No šī gada 4. līdz 10. jūnijam Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” pulciņa "Filmu darbnīca" audzēkņi devās uz Poliju (Varšava, Lodza) mācību un kultūrizglītojošā braucienā.

Tas bija paredzēts gada plānā kā mācību procesu veicinošs pasākums labākajiem un aktīvākajiem pulciņa dalībniekiem mācību gada nobeigumā. Tādējādi tika apmeklēti pulciņa ilggadējie sadarbības partneri Varšavā Kultūrizglītojošā centrā bērniem un jauniešiem SCEK, Nacionālajā audiovizuālajā institūtā un sinematēkā NINA/FINA. Turpinot ceļojumu uz Lodzu – Polijas galveno kino izglītības centru, tika apmeklēts Nacionālais Kinomuzejs un Lodzas Nacionālā kinoskola, kur audzēkņi uzzināja kaut ko vairāk par kino izglītību, kino pētniecību un pasaules kino vēsturi mūsu kaimiņvalsts kontekstā.

Vasarīgi siltā Varšava smaržīgo liepu un rožu aplenkumā pilsētas centrā, klusā Vecpilsēta un mājīgā Lodza ar smaidīgu, laisku cilvēku pūļiem Piotrkovska ielā atstāja ļoti neparastu pozitīvu iespaidu. Varšavā uzmanība galvenokārt tika veltīta Lazenku karaliskajam parkam, Karaliskā ceļa maršrutam, vairākiem vēstures objektiem Vecpilsētā, kā arī Kopernika zinātnes centram, kuru apmeklē ļoti daudz bērnu un jauniešu. Tas viss bagātināja skolēnus ar jaunu kultūras pieredzi un lika piestrādāt pie starpkultūru komunikācijas iemaņām, pie prasmes izteikt savu attieksmi, formulēt viedokli un, protams, strādāt komandā.

Polija tāpat kā Latvija svin neatkarības simtgadi, tāpēc patīkamā svētku sajūta ceļojuma laikā droši vien tiks nodota tālāk skatītājam caur filmiņu, kurā būs audzēkņu labākie foto un video materiāli no brauciena. Labāk vilkt paralēles starp Polijas un Latvijas vēsturi audzēkņiem palīdzēs arī poļu 90. gadu kinohronikas sižeti, kurus pulciņa audzēkņiem laipni sagādāja sadarbības partneri no modernā kinoizglītības centra NINA/FINA.

 

Foto: no pulciņa arhīva

 

Informāciju sagatavoja:
Lilita Aleksejeva, laleksejeva2@edu.riga.lv
Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” interešu izglītības skolotāja
www.rsp.lv
www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)
www.youtube.com (kanāls - Rīgas Skolēnu pils)

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit