Foto

Aicinām uz konkursa-izstādes “Zeme mūsu rokās” laureātu izstādi klātienē

No 15. jūnija līdz 18. jūlijam Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs skatāma  Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa  “Zeme mūsu rokās” 2. kārtas laureātu izstāde.

Izstāde pieejama kultūras pils “Ziemeļblāzma” 2. un 3. stāva izstāžu zālēs. Aicinām apmeklēt kultūras pils “Ziemeļblāzma” noteiktajā darba laikā, ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus Covid 19 infekcijas ierobežošanai.

Izstāde ir apliecinājums, ka bērni un jaunieši, skolotāji ir bijuši mērķtiecīgi, čakli un izturīgi, ar mākslas darbiem apliecinājuši savus talantus un radošumu, radot laikmetīgus darbus dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās, pētot tautas mākslas un kultūras mantojumu, tai skaitā latviešu tautas folkloru, atspoguļojot darbos tēmas “Zeme”, “Daba”, “Mantojums”, “Dzīvība”, “Mēs – 2121”.

Ekspozīciju veido 282 darbi – 173 vizuālās mākslas darbi un 109 vizuāli plastiskās mākslas darbi, tai skaitā ir 15 kopdarbi un 16 grupas darbi. Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”  tik daudz mākslas darbu satikušies pirmo reizi!!!

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas jomā Elita Kalnača dalās paŗdomās par izstādes tapšanu: “Mākslas darba ceļš no autora ieceres līdz izstādei ir ļoti garš. Saņemot darbus, izpakojot, izvietojot vērtēšanai, noformējot, veidojot kopskatu, iekārtojot izstādi, bija iespēja tos visus vairākkārt apskatīt, izpētīt, iepazīt, kas bērniem un jauniešiem aktuāls. Vizuālās mākslas darbi veidoti dažādās tehnikās: ar pasteli, akrilu, guašas krāsām; kolāžas; aplikācijas; papildināti ar telpiskiem elementiem. Vizuāli plastiskās mākslas darbi visdažādākie: zvēriņi, putni, vāzes, trauki, fantāzijas objekti veidoti no māla, filcēti, papildināti ar materiāliem no dabas; koši gleznojumi uz zīda, austi, pīti, smalki izšūti darbi, dizaina objekti no papīra, gleznojumi uz stikla. Var apbrīnot bērnu, jauniešu, skolotāju un vecāku lielo pacietību un uzņēmību radīt, veidot, izdarīt un piedalīties! Paldies Jums par skaistajiem darbiem un prieku, ko tie sagādā!”

Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs izstrādājis arī 2. kārtas darbu digitālo katalogu. Tas pieejams zemāk.

2. kārtas digitālais darbu katalogs (spiest, lai lejupielādētu)

Paldies par sadarbību Santai Vancānei, Jānim Kauguram digitālā kataloga izveidē. Paldies par sadarbību kultūras pils “Ziemeļblāzma” direktora vietniecei administratīvajos jautājumos Ingai Cēsniecei, māksliniecei, dekoratorei Rasmai Isajevai  un tehniskajam personālam!

Paldies par kopdarbu radošajai komandai – māksliniecēm, pedagoģēm Laimai Cēsniecei un Evitai Kurtiņai par rūpīgo bērnu mākslas darbu noformēšanu, kopskata veidošanu, izstādes iekārtošanu! Paldies māksliniekam, pedagogam Kasparam Iljinam par izstādes iekārtošanu! Paldies par atbalstu un palīdzību Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra pasākumu koordinatorēm Ilzei Rimicānei un Ilzei Herbergai!

Paldies par tehnisko nodrošinājumu ekspozīcijas izveidē bērnu un jauniešu centra “Laimīte” direktorei Aivai Sarmai un pamatskolas “Rīdze” direktorei Ivetai Birkmanei!

Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa  “Zeme mūsu rokās” 2. kārtas laureātu izstādes afišā un digitālā katalogā titulvākā izmantota pamatskolas “Rīdze” audzēkņu: Marta Elizabete Sproģe, Hanna Guršpone, Elza Radziņa, Milla Madrevica, Kate Veiriha darbs “Vecpilsētas arhitektūras pētniecība”, skolotāja Maira Karstā.

Paldies par atbalstu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam.

Paldies skolotājiem par sadarbību visa mācību gada garumā!

Aicinām uz izstādi, kā arī iesakām apmeklēt un rast prieku kultūras pils “Ziemeļblāzma” skaistajā parkā, izmantot iespēju paskatīties uz pilsētu no augšas skatutornī, baudīt bagātīgo peoniju krāšņumu un sajust vasaras smaržu!

Ar sveicienu un pateicību Elita Kalnača – Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenais speciālists vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas jomā.

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit