Foto

Ar starptautisku iniciatīvu #Edudays veicinās digitālas pārmaiņas izglītībā

Lai mazinātu digitālo plaisu starp skolotājiem un skolēniem, kā arī veicinātu tehnoloģiju prasmīgu iekļaušanu izglītības procesā, Microsoft sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu (RD IKSD) piektdien, 14. decembrī, ar īpašu semināru uzsāk starptautisko #EDUDays iniciatīvu Latvijā.

Semināra “Digitālās pārmaiņas izglītībā” ietvaros Rīgas skolotāji, metodiķi un skolu direktori iepazīsies ar mūsdienīgām izglītības tehnoloģijām, kas ļauj uzlabot skolu darba un mācību procesa efektivitāti, apgūs praktiskos risinājumus un dalīsies pieredzē.

“Saskaņā ar 2016. gada OECD pētījuma datiem visā pasaulē izglītības procesā viena no lielākajām problēmām ir uz skolotāju orientēta mācību vide. Vidē, kurā skolēnam pārsvarā jākomunicē ar skolotāju, bieži vien netiek pietiekami iemācītas tādas svarīgas prasmes un iemaņas kā savstarpējā komunikācija, konfliktu risināšanas prasme, sadarbība grupā un citi. Būtiska nozīme uz skolēnu orientētas, personalizētas mācību vides veidošanā ir tehnoloģijām un ar to saistītām jaunām mācību metodēm. Piemēram, blended learning metode jeb jauktā apmācība paredz vienlaikus ar tradicionālām mācību metodēm izmantot jaunākās tehnoloģijas skolotāja vadībā. Tas attīsta skolēnu kritiskās domāšanas, sadarbības un jaunrades prasmes,” skaidro Renāte Strazdiņa, Microsoft vadītāja Baltijā.

Ar šo un citām metodēm pedagogi iepazīsies Microsoft starptautiskās iniciatīvas skolu digitālajai transformācijai #EDUDays pirmā semināra ietvaros. Dalībnieki uzzinās par robotikas, Minecraft spēles un citiem interesantiem elementiem izglītībā.

Seminārā par aktualitātēm mūsdienīgā mācību vidē stāstīs Dr. Sc. Ing., Microsoft vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa, RD IKSD Izglītības pārvaldes priekšnieks - direktora vietnieks Ivars Balamovskis, Rīgas Angļu ģimnāzijas direktore Maija Kokare, Valsts izglītības satura centra pārstāve Liene Millere, SIA Datorzinību centrs izglītības produktu attīstības vadītāja Līga Matveja-Vlasova, SIA Lielvārds kompetences centra vadītājs Andris Gribusts, Microsoft Latvia Izglītības sektora biznesa attīstības vadītāja Lidija Terjošina, HelloGroup skolotājs Daniils Dovgals, AlfaRobot.lv pārstāvis Gints Krūmiņš un Rīgas Tehniskās Universitātes pārstāvis Aleksejs Jurenoks.

Seminārs notiek piektdien, 14. decembrī, no plkst. 9.30 līdz 16.30 Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrā (Rīgā, Kalpaka bulvārī 4).  

Programma pievienota pielikumā.

Pasākumā piedalīties aicināti arī mediju pārstāvji.

Papildu informācija:
Gunta Līne, Microsoft Latvia komunikācijas konsultante, gunta.line@mrsgrupa.lv
Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, indra.vilde@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit